Bohaterkami w ekipie Grota były zawodniczki o imieniu Natalia – Danych, Rosińska i Łopińska, które rzuciły 48 z 76 punktów dla pabianiczanek.

Przez pierwszą kwartę przeszliśmy jak burza. Choć to miejscowe prowadziły 4:1, to trzy Natalie wspierane przez Magdalenę Grzelak odwróciły wynik, znakomicie punktując rywalki. Po ich celnych rzutach i skutecznych akcjach Trójka przegrywała już 6:21. Potem z osobistych trafiła Dominika Poleszak, a za trzy rzuciła Kaja Grygiel. Efekt? 17 punktów przewagi po pierwszej kwarcie (9:26).

W drugiej odsłonie kontynuowaliśmy skuteczną grę. Festiwal rzutów rozpoczęła Łopińska, za trzy trafiały Danych, Grygiel i Patrycja Kirsz. W 16. minucie mieliśmy już 29 punktów przewagi (14:43), a 30 punktów zapasu dały nam osobiste Patrycji Daligi (21:51).

Po zmianie stron nasza skuteczność spadła. Ba, trzecią kwartę przegraliśmy dwunastoma punktami, ostatnią zremisowaliśmy. Najważniejsze jednak, że dwa punkty przyjechały nad Dobrzynkę. Mecz z double-double skończyła Rosińska (18 punktów – 11 zbiórek).

Grot: Danych 19, Rosińska 18, Łopińska 11, Grygiel 9, Grzelak 6, Poleszak 6, Daliga 4, Kirsz 3.