Pabianiczanie, którzy jeszcze nie zdobyli punktu na wiosnę, rozpoczęli ze sporym animuszem. W 9. minucie po faulu na Jakubie Dobroszku z rzutu wolnego spod bocznej linii strzelał Grzegorz Gorący, ale bramkarz wybił piłkę na róg. Chwilę później z daleka mocno i niecelnie szczęścia próbował Kacper Kosmala. W 12. minucie akcję prawą stroną zamykał wspomniany Miller, ale nie trafił w bramkę. Kolejnego ostrzeżenia już nie było. Sześć minut później Pieńkowski na prawej stronie położył cały blok defensywny i wyłożył do Millera, któremu z czterech metrów nie wypadało spudłować.

O dziwo, Włókniarz po 180 sekundach odrobił straty. Adrian Pędziwiatr niczym rasowy snajper w polu karnym wyczekał ruch obrońcy i złapał bramkarza na wykroku, strzelając na 1:1. Potem widzewiacy zamiast do bramki kopnęli w boczną siatkę, a Damian Rzeźniczak przerwał groźną centrę wzdłuż bramki. W odpowiedzi celnie główkował Dobroszek.

Tuż przed przerwą mieliśmy sporo szczęścia, bo Rzeźniczak obronił sam na sam z napastnikiem Widzewa, a w kolejnej akcji łodzianie minimalnie spudłowali.

Po zmianie stron znów zaatakował Włókniarz, ale po kornerze Gorącego piłka zaplątała się pod nogami Pędziwiatra, a w kolejnej akcji strzał Dobroszka z ostrego kąta wybronił golkiper z Łodzi. W 52. minucie Pieńkowski wkręcił w ziemię dwóch obrońców i strzelił nie do obrony w dalszy róg. 60 sekund później znów Pieńkowski trafił do siatki, przejmując bezpańską piłkę i kładąc na ziemi Rzeźniczaka. Było 3:1. Widzew dalej atakował – uderzenie z 16. metrów odbił Rzeźniczak, potem efektownie „wyjął” piłkę lecącą w okienko, a w kolejnej akcji widzewiacy haniebnie spudłowali z bliska. Włókniarz odgrażał się jak mógł – w 74. minucie celnie główkował Maksymilian Kowalski.

W 80. minucie znów mocno i niecelnie strzelił Kosmala, zaś w 83. minucie Miller z zimną krwią wykończył składną akcję łodzian. Na pięć minut przed końcem indywidualną szarżę prawą stroną przeprowadził Dobroszek i efektownie uderzył w dalszy róg. Na więcej „zielonych” nie było stać i skończyło się na czwartej wiosennej porażce.

Widzew II Łódź – Włókniarz 4:2 (1:1)

Gole: Miller 18., 83., Pieńkowski 52., 53. - Pędziwiatr 21., Dobroszek 85.

Włókniarz: Rzeźniczak – Klimek, Mendak, Acela, Leonow (46. Rudzki) – Dobroszek, Kirwiel (57. Dubenkow), Kosmala, Gorący (57. Kowalski), Wołynkiewicz (31. Potrzebowski) – Pędziwiatr.