Ponieważ Widzew w ostatnich dniach zakontraktował kilku nowych piłkarzy, dla kilku starych zabrakło miejsca w kadrze na drugoligowe spotkania. Tym razem na „banicję” do okręgówki zostali zesłani: obrońca Marcin Pigiel, skrzydłowy Marcin Pieńkowski i napastnicy Robert Demjan (były król strzelców ekstraklasy) i Daniel Świderski.

Już w 4. minucie tuż obok bramki uderzył Świderski. W kolejnej akcji Jacek Hiler sfaulował w polu karnym Demjana. Słowacki napastnik pewnie wykorzystał „jedenastkę” i w 7. minucie widzewiacy prowadzili 1:0. Jednak do spodziewanego szturmu łodzian nie doszło. Ba, w 16. minucie PTC przedarło się pod bramkę rywala i akcję celnym strzałem zakończył Stańczyk.

Pięć minut później Mateusz Hajduk obronił w sytuacji sam na sam ze Świderskim. W 22. minucie nie miał już tyle szczęścia, bo szczwany lis Demjan ograł Hilera i strzelił precyzyjnie w dalszy róg. Widzew miał przewagę, z której nic nie wynikało. Dopiero tuż przed przerwą po centrze Świderskiego, Demjan po rękach Hajduka uderzył w boczną siatkę.

Dwie minuty po zmianie stron PTC wyprowadziło świetną akcję. Michał Pruszkowski wywalczył piłkę na lewej stronie i podał do Daniela Dudzińskiego, który minął dwóch rywali i strzelił z ostrego kąta. Do odbitej piłki dopadł Filip Bednarski, lecz strzelił nad bramką. W 57. minucie przepięknym strzałem z 35. metrów popisał się Konrad Cieślak, a piłka po rękach Hajduka wpadła w samo okienko bramki. 120 sekund później goście mieli drugą „jedenastkę”, lecz jej nie wykorzystali – Demjan podał do Świderskiego, który trafił w poprzeczkę.

W 70. minucie Świderski dopiął swego, gdy Hajduk nie sięgnął piłki po centrze z lewej strony, a napastnik z Łodzi głową umieścił piłkę w siatce. Potem Hajduk obronił sam na sam z Demjanem, a po główce widzewskiego rezerwowego uratowała nas poprzeczka. „Fioletowi” też próbowali, lecz uderzenia Stańczyka i debiutanta Juliusza Cyrana złapał Grzegorz Gibki.

W doliczonym czasie gry Hajduk najpierw obronił sam na sam ze Świderskim, lecz w kolejnej akcji widzewiak dobił uderzenie w poprzeczkę i sędzia zakończył mecz.

PTC – Widzew II 0:5 (0:2)

Gole: Demjan 7.,k., 22., Cieślak 57., Świderski 70., 90+2.

PTC: Hajduk – Stachowski (59. Cyran), Sikorski (46. Bednarski), Hiler, Stuchała – Gręda, Kaźmierczak, Stańczyk, Mikołajczyk, Dudziński – Pruszkowski (80. Krystera).