Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką. PTC prowadziło bowiem z beniaminkiem ligi okręgowej 2:1. W 22. minucie „fioletowi” objęli prowadzenie po akcji niezawodnego duetu Marcin Bączał (asystował) – Jacek Hiler (pokonał testowanego golkipera Orła). Trzy minuty później Artur Uznański skapitulował po uderzeniu Damiana Majka. W 45. minucie z rzutu wolnego z 25. metrów kapitalnie przymierzył Patryk Wujak i wyciągnięty jak struna bramkarz z Piątkowiska musiał wyciągać piłkę z siatki.

Już niespełna dwie minuty po przerwie było 2:2, bowiem uderzeniem z pola karnego wyrównał Wiktor Janecki. Trenerzy gości Rafał Raźniewski i Krzysztof Małkus dokonali w przerwie aż dziesięciu zmian.

- Wszyscy muszą pobiegać – argumentował Raźniewski.

PTC mogło znów objąć prowadzenie, lecz Hubert Habiger obronił w sytuacji sam na sam z Mateuszem Bielińskim, a testowany Mariusz Adamczyk mając przed sobą pustą bramkę kopnął w okolice… zegara stadionu przy Sempołowskiej. W 57. minucie indywidualną akcją popisał się Janecki, lecz na posterunku był bramkarz PTC, Dariusz Bucki.

Gospodarze wypracowywali kolejne okazje – tuż obok słupka strzelił Wujak, z bliska przestrzelił Kacper Kamiński. Na murawie jeńców nie brał Łukasz Sikorski (PTC), który tak ostro potraktował jednego z rywali, że ten wsparty na ramionach kolegów musiał zejść z boiska. Kara za występek „Sikora” była surowa. Do piłki ustawionej 30. Metrów od bramki Buckiego podszedł jeden z testowanych graczy Orła i niezwykle precyzyjnym uderzeniem zerwał pajęczynę z okienka bramki PTC.

A potem sędzia z powodu wątpliwego spalonego nie uznał gola Jacka Hilera, czym wyraźnie rozeźlił spokojnego zazwyczaj trenera PTC, Zdzisława Leszczyńskiego. Przed końcem meczu z wolnego spudłował jeszcze Dominik Kukieła i arbiter zakończył mecz.

W PTC oprócz wspomnianego Adamczyka pokazał się także stoper Paweł Drewniak, który kilkanaście sezonów spędził już przy Sempołowskiej.

PTC: Uznański – Kopka, Kaczmarek, Drewniak, Malinowski – Bieliński, Ł. Sikorski, Hiler, Bączał, Wujak – Adamczyk. Na zmiany: Bucki, Kamiński.

Orzeł: testowany – testowany, Kwiatek, Antoszczyk, Rykała – testowany, Majek, Kociołek, Szczęsny – testowany, Czekalski. Na zmiany: Habiger – Kukieła, A. Sikorski, testowany, Rosiak, Krystera, Janecki, testowany, Krykwiński, Michalak.