Jesienią podopieczni Zdzisława Leszczyńskiego wygrali w Zduńskiej Woli 4:2. Teraz Pogoń wzięła srogi rewanż, choć po pierwszej połowie to pabianiczanie prowadzili 1:0. Jako pierwszy w tym roku na listę strzelców wpisał się kapitan, Jacek Hiler.

Po zmianie stron do głosu doszli miejscowi, a „fioletowych” załatwili nastolatkowie. Dwa gole strzelił debiutant 15-letni Filip Jagieła, jednego jego rówieśnik Szymon Klatka, zaś ostatniego dwa lata starszy Davit Meloyan.

- Dwie bramki straciliśmy w ostatnich trzech minutach – mówi Zdzisław Leszczyński, trener PTC.

W zespole z Pabianic brakowało m.in. Bartłomieja Kaczmarka, Adriana Kopki i Kacpra Kamińskiego. Grał za to junior, Alan Malarski. Poza nim w ekipie „fioletowych” nie było nowych twarzy. Sparing PTC z juniorami Włókniarza został odwołany ze względu na kiepski stan boisk przy Sempołowskiej.

PTC: Uznański – Szumigaj, Sikorski, Drewniak, Kaliszuk – Bieliński, Bączał, Rula, Hiler, Konieczny – Malinowski. Grali także: Sobczak, Jankiewicz, Malarski.