Ksawerowianie przed sezonem dokonali imponujących wzmocnień. Przyszli bramkarz Damian Rzeźniczak i pomocnik Kacper Kirwiel (obaj Włókniarz), obrońca Piotr Grzejdziak i napastnik Patryk Olszewski (obaj Zawisza Rzgów), obrońca Tomasz Kubala (Ner Poddębice) i napastnik Łukasz Wiśniewski (LKS Kwiatkowice).

Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszym kwadransie gry, po trafieniu Artura Jędrzejczyka. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali.

- Start miał w ataku dwóch silnych i rosłych braci Szymanków, którzy w środę załatwili Włókniarza – mówi Jarosław Maćczak, trener GKS. – My wypracowaliśmy sytuacje poprzez atak pozycyjny.

Na 2:1 w drugiej połowie trafił Wiśniewski, jednak i na to trafienie przyjezdni zdołali odpowiedzieć. Ostatnie słowo należało jednak do GKS. A konkretnie do Patryka Olszewskiego. Strzał popularnego „Ucho” w 88. minucie zapewnił beniaminkowi trzy punkty.

GKS Ksawerów – Start Brzeziny 3:2 (1:1)

Gole dla GKS: Jędrzejczyk, Wiśniewski, Olszewski.

GKS: Rzeźniczak – Kosmowski, Grala, Grzejdziak, Ciemcioch – Jędrzejczyk (Poros), Kacprzyk, Telesiewicz, Ostalczyk (Kozłewski) – Olszewski, Wiśniewski (Rikszajd).

***

W środę GKS przegrał u siebie 1:4 (1:2) ze Stalą Głowno. Jedyną bramkę dla GKS zdobył w 3. minucie Olszewski.

GKS: Rzeźniczak – Kubala (46. Kosmowski), Grala. Grzejdziak, Ciemcioch – Rikszajd (76. Poros), Kacprzyk, Telesiewicz (87. Kling), Ostalczyk (46. Jędrzejczyk) – Kozłewski (46. Wiśniewski), Olszewski.