Rywalem podopiecznych Wiesława Siębora był 4. zespół zaplecza Ekstraligi. I co by nie mówić, w pierwszej połowie „Perełki” nie odstawały od przeciwniczek.

- Wypracowaliśmy sporo okazji do zdobycia gola, bramkarka Ślęzy musiała uwijać się jak w ukropie. Po dwie świetne sytuacje miały Milena Kowalska i Dagmara Suskiewicz, po jednej Agnieszka Pach i Klaudia Rosiak, a po uderzeniu Maren Soergel wrocławianki uratował słupek – wylicza trener PTC.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na „Perełkach”, bowiem do przerwy przegrywały 0:1. Po zmianie stron Ślęza pokazała jednak, kto gra w pierwszej lidze i strzeliła dwa gole. W 59. minucie Suskiewicz wykorzystała dośrodkowanie Katarzyny Brandt i pokonała bramkarkę rywalek. Miejscowe jeszcze raz znalazły sposób na Danutę Paturaj i wygrały 4:1.

PTC: Paturaj – Karpińska, Lipińska, Sobczak, Kociołek – Rosiak, Kowalska, Soergel, Suskiewicz, Walczak – Pach. Na zmiany: Barndt, Piekarczyk, Stecka, Toczek, Komar, Osińska.

Kolejne cenne doświadczenia zdobyły podopieczne Tomasza Stolarczyka z Centralnej Ligi Juniorek u-16, które zmierzyły się z 18-latkami ze Ślęzy. Mocne jak diabli wrocławianki zagrały na pełnych obrotach i wygrały 8:0 (4:0).

PTC: Janas – Shugai, Baranowska, Przybylska, Robakowska – Komar, Osińska, Wójcik, Stolarek, Urbaniak – testowana. Na zmiany: Balicka, Jachnik, Bartnicka, Raczyńska.