Piłkarze Włókniarza pod wodzą nowego trenera Jarosława Staniaszczyka pokonali w Rzgowie Zawiszę 5:2 (3:0). Klasycznym hat-trickiem popisał się Hubert Mikołajczyk, trafiając do siatki w 3., 35. i 42. minucie. Po przerwie gole dla „zielonych” strzelili Bartosz Jarych w 64. oraz Rafał Rikszajd w 72. minucie.

- Był to debiutancki mecz trenera w seniorach i od razu zwycięski. Wcześniej nasz szkoleniowiec pracował z młodzieżą w Łódzkiej Akademii Futbolu oraz prowadził kadrę województwa 15-latków – mówi Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza.

Włókniarz: Marciniak (81. Placek) – Piotrowski (59. Jarych), Czerwiński, Mazur, Acela (73. Rokuszewski) – Szafoni, K. Kaczorowski (64. Kosatka), Żabolicki (64. Becht), Mikołajczyk (75. Uznański) – Olszewski, Rikszajd (73. Sobytkowski).

Dalej zagrają także piłkarze dobrońskiej Iskry, którzy 3:2 (1:1) ograli AKS SMS II Łódź. Dobronianom nie przeszkadzał fakt, że zebrali 13 piłkarzy. Tuż przed meczem uraz zgłosił Tymoteusz Brandszteter (zastąpił go Radosław Jurkowski), zaś w pierwszej połowie kontuzji nabawił się Adrian Łucki (z trudem dotrwał do przerwy). Na szczęście po zmianie stron obyło się bez urazów i Iskra w komplecie dograła mecz. Dwa gole strzelił Patryk Stachowski, jednego Kacper Pawlak.

Iskra: Wójt – Pawlak, Klimek, M. Kacprzyk, Pijarowski – Dobroszek, Polit, Jurkowski, P. Stachowski – Nazarczyk, Łucki (46. Pilarz).

Pecha miały rezerwy Włókniarza, które na własnym boisku uległy Victorii Rąbień 1:2 (0:0). Gola na 1:1 strzelił Kacper Wójcik, lecz drużyna z klasy okręgowej uratowała się przed dogrywką, strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Włókniarz II: Jędrzejczyk (60. M. Kaczorowski) – Jakub Jachowicz, Oberle, Froncala (60. Pawłowski), A. Stachowski (88. Smolarek) – Ruzga (75. Gorący), Ochal (62. Rubiak), Potrzebowski (80. Maćczak), Maćkowiak, Gumienny – Wójcik.

Na tarczy z Poddębic wrócili piłkarze GKS Ksawerów, którzy ulegli Nerowi aż 1:6. Co ciekawe, ledwie trzy dni wcześniej na własnym boisku w meczu ligowym Ksawerów ograł Ner 3:1…