Przed sezonem okazało się, że lista strat w PTC jest większa niż liczba zysków. Na treningi przestali przychodzić Krystian Wawrzyński, Marcin Kaczmarkiewcz, Błażej Przybysz i Michał Klimczak, nie ma też młodzieżowców z Łodzi Daniela Otrębskiego i Wiktora Tylczyńskiego, zaś związkowy system informatyczny gdzieś „zgubił” Filipa Stuchałę. Jedynym nowym zawodnikiem jest 20-letni bramkarz Jerzy Baran (ostatnio GKP Targówek Warszawa). Na transfer do PTC czeka także rok młodszy bramkarz z Tuszyna, Mateusz Hajduk.

Mecz rozgrywano na stadionie przy "Grota"Roweckiego, bowiem murawa na obiekcie przy Sempołowskiej została poddana renowacji. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 30. minucie. Po zmianie stron „fioletowi” niemrawo próbowali atakować, ale Patryka Stachowskiego i Dawida Boratyńskiego blokowali obrońcy. W 67. minucie kunsztem wykazał się Baran, świetnie broniąc strzał z bliska i poprawkę po kornerze.

Pięć minut później golkiper PTC zawiódł na całej linii. Zamiast wybić na szesnastym metrze lecącą do niego piłkę, dostojnie poczekał aż dopadnie do niej gracz z Łodzi. Baran uwikłał się w drybling, co wykorzystali goście strzelając drugą bramkę. Ponieważ strzały Jana Mikołajczyka i Kacpra Stańczyka nie przyniosły efektu, PTC przegrało drugi raz w tym sezonie.

PTC – UKS SMS Łódź 0:2 (0:1)

PTC: Baran – Drewniak (55. Stachowski), Sikorski, Hiler, Gręda (80. Latuszkiewicz) – Cukierski, Kaźmierczak, Stańczyk, Szynka (60. Bednarski), Pruszkowski (70. Mikołajczyk) – Boratyński.

***

W pierwszej kolejce „fioletowi” przegrali w Parzęczewie z Orłem aż 0:9 (0:4). Dość napisać, że pięć bramek dla Orła strzelił Artur Garbacz, a przed dwucyfrową porażką PTC uchronił Baran, broniąc dwie „setki” na początku meczu. Pierwszy celny strzał na bramkę Orła oddał Rafał Cukierski w 70. minucie.

PTC: Baran - Drewniak (65. Stachowski), Sikorski, Prochuń (63. Krystera), B. Znojek (78. Gręda) - Stańczyk (53. Mikołajczyk), Kaźmierczak, Cukierski (75. Bednarski), Szynka - Boratyński, Pruszkowski.