Tym razem stadion przy Sempołowskiej świecił pustkami. A szkoda, bo „fioletowi” zagrali naprawdę niezły mecz. Już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, gdy kontrę wyprowadził Wiktor Tylczyński, zagrywając na lewo do Daniela Dudzińskiego, który „podciągnął” do końcowej linii i odegrał do Tylczyńskiego. Wiktor nieczysto trafił w piłkę, ale tor jej lotu przeciął Kamil Gręda, czym zaskoczył bramkarza gości.

W 21. minucie było 1:1. Po precyzyjnej centrze z rzutu rożnego niepokojony przez nikogo były gracz ekstraklasowego ŁKS-u, Wojciech Mordzakowski głową skierował piłkę do siatki. Na kolejną akcję trzeba było czekać do 33. minuty, gdy Dariusz Jarczewski z rzutu wolnego uderzył tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później Dudziński z lewej strony wpadł w pole karne, ale golkiper LKS-u skutecznie skrócił kąt i wybronił strzał.

Cztery minuty po zmianie stron znów kontrę wyprowadzili gospodarze. Piotr Szynka odebrał rywalom piłkę i popędził prawym skrzydłem, wystawiając futbolówkę na piąty metr do Dudzińskiego. Ten jednak spudłował. W 64. minucie Dudziński był już bardziej skoncentrowany. Niegroźne podanie z prawej strony powinno znaleźć się w rękach bramkarza. Golkiper LKS-u nie sięgnął lecącej po ziemi piłki i Dudziński najpierw przyjął, a potem ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki.

W 71. minucie z wolnego znów w okienko mierzył Jarczewski. Sprytny strzał nad murem zdołał nad poprzeczkę przenieść Krystian Wawrzyński. Kilka minut później Paweł Drewniak w narożniku pola bramkowego zablokował strzelającego napastnika LKS. W 84. minucie Dudziński popędził prawą stroną i wystawił piłkę w pole karne, a Szynka z pięciu metrów dopełnił formalności.

W ostatniej minucie dopiął swego Jarczewski. Otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się i posłał precyzyjne uderzenie przy słupku. PTC mogło strzelić czwartą bramkę, ale szybka kontra wyprowadzona przez rezerwowych: Daniela Otrębskiego (pognał lewą stroną) i debiutanta Filipa Bednarskiego (minął już bramkarza) została zmarnowana przez Dawida Boratyńskiego.

PTC – LKS Rosanów 3:2 (1:1)

Gole: Gręda 5., Dudziński 64., Szynka 84. - Mordzakowski 21., Jarczewski 90.

PTC: Wawrzyński – Stachowski, Sikorski (55. Prochuń), Hiler, Drewniak – Kaźmierczak, Szynka (85. Boratyński), Tylczyński, Gręda (75. Cukierski), Latuszkiewicz (46. Otrębski) – Dudziński (89. Bednarski).