Transfer Mariusza Kuśmierczyka (były król strzelców I ligi) spłaca się szybciej, niż wszyscy się spodziewali. Tydzień temu rzucił 13 goli w Białej Podlaskiej, teraz trafił 11 razy. To prawie połowa całego dorobku bramkowego pabianiczan…

Niespodziewanie dla wszystkich studenci ze Wschodu poczynali sobie śmiało na parkiecie i w 9. Minucie Pabiks przegrywał 3:6, a w 25. minucie było już 9:14. Na szczęście, do przerwy rzuciliśmy cztery gole z rzędu (Dawid Bilichowski, Hubert Mielczarek – dwa i Igor Sztajnert), niwelując straty do jednej bramki.

Trzy minuty po zmianie stron Kuśmierczyk doprowadził do remisu 15:15. Goście nie sprzedawali tanio skóry i w 48. minucie było 20:21. Na szczęście w końcówce nasi zabrali się do roboty. Kuśmierczyk trafił trzy razy, Bilichowski i Jakub Walocha raz, a ostatnią bramkę dla Pabiksu rzucił Sztajnert.

Pabiks Forma u DyBy – AZS UMCS Lublin 26:23 (13:14)

Pabiks Forma u DyBy: Łuczyński, Zawadzki – Kuśmierczyk 11, Skowroński 3, Mielczarek 3, Sztajnert 3, Nowicki 2, Bilichowski 2, Pietrzykowski 1, Walocha 1, Strzelec, Witczak, Laskowski, Stężała, Kaźmierczak, Kempiński.