Po raz kolejny biegamy i zbieramy pieniądze na osoby potrzebujące pomocy. W tym roku sportowcy postarają się pomóc Dawidowi Tereli. 6-latek od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu spastycznego. Koszt miesięcznej rehabilitacji chłopca to ok. 1.500 zł. Jak można wesprzeć Dawidka? Biorąc udział w biegu „12 h z Koroną”.

Start zaplanowano w sobotę (16 września) na Lewitynie. Jednak jak podają organizatorzy, z przyczyn od nich niezależnych został przełożony na 23 września.

Zawody mają charakter koleżeński, a ich celem jest propagowanie biegów ultra. Oznacza to, że się nie ścigamy, a biegniemy rekreacyjnie, by wesprzeć chorego chłopca.

Biegamy lub spacerujemy od godz. 7.00 do 19.00 po pętli o długości ok. 1.270 m, która wiedzie ścieżkami Lewitynu. Każdy startuje o której godzinie chce i biegnie tyle, ile może – w każdej chwili można zrezygnować ze startu, informując o tym sędziów. Jednak żeby zaliczyć bieg, trzeba przebiec lub przejść co najmniej jedno okrążenie. Ci, którzy pokonają najwięcej kilometrów, otrzymają puchary (dla trzech pierwszych miejsc w kategorii mężczyzn i kobiet).

Na linii startu i mety zawodnicy będą mogli się napić i posilić.

W biegu może wziąć udział każdy, również dzieci.

Opłata startowa wynosi 10 zł i uiszczana jest w biurze zawodów przed biegiem.
Organizatorem wydarzenia jest Korona Pabianice, a współorganizatorem - powiat pabianicki.