II Pabianicka Gra Biegowa odbędzie się w Pabianicach 13 maja (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Miejsce startu i mety usytuowane będzie w klubie fitness Formownia (ul. Zamkowa 2), partnera przedsięwzięcia.
- Podobnie jak w pierwszej edycji gry, zabawa będzie polegać na przemieszczaniu się po Pabianicach od punktu do punktu. Tym razem punkty zostaną zaznaczone na mapie, którą każdy zespół otrzyma w chwili startu. Tak samo jak rok temu punkty na trasie na przemian będą obsługowe i bezobsługowe. Na punktach bezobsługowych będą znajdowały się zaparkowane samochody z umieszczoną na szybie zagadką/rebusem, natomiast punkty obsługowe to takie, na których będą czekać na Was wolontariusze, którzy będą mieli dla Was przygotowane pytanie/zadanie do wykonania oraz będą wysłuchiwać i ewentualnie nagradzać poprawne odpowiedzi na zagadkę/rebus z punktu bezobsługowego – wyjaśnia Marcin Krebs, jeden (obok RajSport Active) z organizatorów gry.
Startujący samodzielnie dobierają się w drużyny, które liczą min. 2, a maksymalnie 3 osoby.
Za poprawne odpowiedzi i wykonane zadania będą naliczane, a w sumie odliczane bonusowe minuty, a więc najlepszy wynik może osiągnąć nie ten najszybszy zespół, ale też wolniejszy, który najlepiej odpowie na pytania i poradzi sobie z zadaniami.
Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Zapisać można się tutaj.