Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do finałów wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o wielki finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.

Turniej, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat, sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux.

Jak zgłaszać drużyny i kto może zagrać?

Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę www.zpodworkanastadion.pl. Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Turniej jest okazją do sportowej rywalizacji dla najmłodszych dzieci do lat 8 oraz dziewczynek, które stanowią co roku ponad 1/3 uczestników.

Tak jak w poprzednich latach, w rozgrywkach uczestniczyć mogą szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku po raz pierwszy w historii do rywalizacji mogą przystąpić również kluby sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl