W Raciborzu rozegrano zawody Pucharu Polski, w których uczestniczyło 169 zapaśników z 44 klubów w Polsce. W klasyfikacji drużynowej „fioletowi” zajęli 5. Miejsce. Tak wysoką pozycję zawdzięczają sukcesom indywidualnym.

Najlepiej z pabianickiego teamu spisał się Hubert Szczech (92 kg), który pokonał Oskara Plichtę (Mysłowice) i Marcina Jurczaka (Warszawa), a w półfinale w bratobójczym boju okazał się lepszy od klubowego kolegi, Adriana Drzewieckiego. Dopiero w finale Szczecha zastopował Mateusz Wierzbicki (Swarzędz).

Drzewiecki otrząsnął się po półfinałowej porażce i w walce o brąz wygrał z Mateuszem Tomalką (Swarzędz).

Trzeci medal był dziełem Kordiana Świniarskiego (51 kg), który w półfinale uległ Leonowi Rudnikowi (Miastko), ale w pojedynku o brązowy medal pokonał Adama Twardowskiego (Ruda Śląska).

Pozostałe miejsca zapaśników PTC: 7. Robert Ejsmont (45 kg), 16. Łukasz Jarzębski (65 kg), Igor Czyżewski (80 kg), 23. Piotr Jarzębski (60 kg), Gracjan Tyran (65 kg).

- Niebawem zostanie ogłoszona lista zawodników, którzy zakwalifikowali się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałbrzychu – informuje Grzegorz Szyszka, szkoleniowiec PTC.