Walczyli juniorzy i młodzicy. Wśród tych pierwszych złoto wywalczył Michał Dybka (87 kg), który okazał się gwiazdą turnieju. Wygrał dwie walki i w finale zdemolował 9:1 brązowego medalistę mistrzostw Europy, Ukraińca Witalija Andriowicza.

- Walka była zacięta, ale pod dyktando Dybki – mówi Waldemar Sawosz, prezes PTC. - Michał ciągle kontrował ataki rywala i wypychał go za zonę.

Srebro w kategorii 82 kg wywalczył Przemysław Raźny. W finale zremisował 1:1 z Patrykiem Bednarzem, ale o jego porażce zadecydowało ostrzeżenie, które otrzymał jako ostatni. Brąz w tej kategorii wywalczył Jakub Madaj.

Brązowy medal w nowej kategorii 72 kg zdobył Sebastian Szymczyk, który w walce o medal pokonał dwa lata starszego medalistę mistrzostw Polski juniorów Kacpra Gajdę (AKS Piotrków).

W eliminacjach przepadli Jakub Błachowicz i Jakub Didoch.

Medalowe żniwa mieli młodzieżowcy. Po złoto sięgnęli: Piotr Ludwiczak (52 kg), Artur Pik (68 kg) i Juliusz Nowak (85 kg). Srebrne medale wywalczyli: Emil Lenard (41 kg), Mikołaj Jezierski (48 kg), Kacper Sobczyk (62 kg) i Kacper Trębacz (75 kg). Brąz dołożyli: Jakub Makowski i Kamil Buldecki (obaj 44 kg), Szymon Pusz (57 kg) i Borys Miszczak (62 kg).

- Dużymi niespodziankami są złoto Pika i srebro Trębacza. Pik walczył bardzo dojrzale i świetnie wiązał akcje – dodaje Sawosz.

Klasyfikację drużynową wygrał Olimpijczyk Radom, przed PTC i AKS Piotrków Trybunalski.