Dwa nowe zapachy zagościły w świecie perfum. To La Nuit Trésor à la Folie Lancome i Black Opium Glowing Yves Saint Laurent. Te da piękne i luksusowe zapachy 6, 7 i 8 marca w Opium kupimy taniej.
 
 
- Wszystko to, co jest w sklepie, klienci kupią u nas z 8-proc. obniżką – wyjaśniają w Opium.
 
 
Oprócz pięknych zapachów w Opium mają ogromny wybór biżuterii złotej, srebrnej i autorskiej od artystów plastyków.
 
Co się nosi w tym roku?
 
- Wciąż modne są delikatne łańcuszki z np. z serduszkiem. To tak zwane „celebrytki”. Nie wychodzą z mody – informują w sklepie.
 
 
Hitem nadal jest polski kamień krzemień pasiasty, nazywany jest polskim brylantem.
 
- Panie bardzo chętnie go noszą. Jest bardzo modny – słyszymy.
 
Złoto, srebro, pierścionki, łańcuszki, zawieszki, kolczyki czy zegarki. Wszystko, co leży w gablotach jubilerskich w Opium, we wtorek, środę i czwartek jest tańsze o 8 proc.
 
- To już taka nasza tradycja. Co roku na 8 marca mamy niespodziankę dla klientów – mówi pani kierownik salonu.
 
8 marca obchodzony jest na świecie od 1910 roku. Jak podaje Wikipedia, pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909, a ustanowiłą go Socjalistyczna Partia Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.
 
W Polsce kobiety przez lata były obdarowywane tego dnia tulipanami, goździkami czy frezjami. Teraz dostają od panów piękne i wartościowe prezenty.