Jakie funkcje posiadają systemy BMS i dlaczego warto w nie zainwestować?

Innowacyjne rozwiązania pozwalające sterować oświetleniemwentylacjąklimatyzacją oraz innymi elementami instalacji budynkowej, znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, nieruchomościach komercyjnych, biurowcach, a także obiektach przemysłowych.

Jak działa automatyka budynkowa?

Automatyka budynkowa zdecydowanie ułatwia życie, a system czujników pozwala na zapewnienie mieszkańcom optymalnych warunków do pracy czy odpoczynku. Nowoczesne systemy BMS zapewniają między innymi utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza w pomieszczeniu – czujniki wilgotności mierzą poziom pary wodnej i pozwalają na sterowanie wentylatorami znajdującymi się w budynku. Zbyt wysoka wilgotność może negatywnie wpłynąć na zdrowie, a także zaszkodzić meblom, książkom czy innym elementom wyposażenia wnętrza, jednak niekorzystnie działa również zbyt niski poziom wilgotności powietrza. Innowacyjne systemy automatyki budynkowej pozwalają zatem nie tylko na zmniejszenie wilgotności, ale również na uruchomienie nawilżacza.

BMS steruje za Ciebie?

Inteligentne moduły BMS sterują także ogrzewaniem – umożliwiają zwiększanie i zmniejszanie temperatury powietrza w pomieszczeniach, w zależności od indywidualnych preferencji domowników. Nowoczesne systemy inteligentnego budynku mogą działać w sposób zdalny, dzięki czemu mieszkańcy sterują ogrzewaniem, nawet znajdując się wiele kilometrów od domu. Coraz popularniejsze staje się również uruchamianie klimatyzacji z poziomu telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

Chcesz zainwestować w nowoczesne systemy, które podniosą komfort mieszkania, zoptymalizują wydatki związane z energią elektryczną i poprawią bezpieczeństwo? Zapoznaj się również z artykułem Budowa domu inteligentnego – kiedy podjąć taką decyzję.