Zlot Empatycznych Kobiet poświęcony był odkrywaniu pokładów empatii w sobie i w innych. Uczestniczki spotkania przeszły trening uważności w oparciu o zmysły oraz empatyczną opowieść.
Podczas warsztatu coachingowego dowiedziały się, jak empatia może im pomóc w codziennym życiu i jak mogą ją wzmacniać w sobie i innych.
Był też warsztat art-coachingowy o kaligrafii, jako drodze do wewnętrznej głębi i do odnalezienia wewnętrznej ciszy.

- Empatia to umiejętność wejrzenia w duszę drugiego człowieka – podkreśliła Danuta Jacoń-Chmielewska, psycholog i coach prowadząca Zlot Empatycznych Kobiet, właścicielka pracowni. – To pojęcia zdobywa coraz większą popularność i coraz częściej jest też używane w marketingu.

Panie, które przyszły na spotkanie do pracowni rozwoju osobistego Unikatum (ul. Północna 34), dzięki kilku ćwiczeniom poznały kwadrat komunikacji Schulza von Huna oraz metodę FUKO.

Po części teoretycznej przyszła pora warsztat kaligrafii. Poprowadziła go Monika Sowińska, pasjonatka nowinek z wiedzy o wychowaniu i rozwoju człowieka.

Panie miały okazję stworzyć swoje pierwsze prace.

- Kaligrafia odpręża, uspokaja, wycisza – stwierdziła jedna z uczestniczek warsztatów. – Jest też użyteczna, bo dzięki niej można tworzyć własne dzieła sztuki.

W pracowni przy Północnej babskie zloty organizowane są mniej więcej raz w miesiącu. Każde 3-godzinne spotkanie obejmuje różną tematykę, ale łączy je: rozwój osobisty, dzielenie się swoimi pasjami, poznawanie różnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz oderwanie się od rzeczywistości i miłe spędzenie czasu wśród innych kobiet.

Kolejne spotkanie w Unikatum zaplanowano 20 października (piątek) w godz. 17.17-20.20. Koszt to 45 zł – jedna osoba, po 35 zł jeśli przyprowadzimy koleżankę (siostrę, mamę, itp.) oraz po 25 zł za trzy osoby.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/pracowniaunikatum/