Praca opiekunki w Niemczech cieszy się dużą popularnością, nic więc dziwnego, że systematycznie rośnie liczba naszych rodaczek zastanawiających się nad jej podjęciem. Niestety, nadal jest to zatrudnienie, wokół którego nagromadziło się wiele mitów, czas więc przystąpić do ich obalania.

Mit pierwszy – opiekunką może być tylko kobieta

Rzeczywiście, zwykle mówimy nie o opiekunach, ale o opiekunkach zatrudnionych w Niemczech, mylą się jednak osoby przekonane o tym, że mówimy o zawodzie, który nie może być wykonywany przez mężczyzn. Również panowie są bardzo mile widziani za zachodnią granicą, a wielu seniorów przyznaje, że czuje się w ich towarzystwie nawet pewniej niż w otoczeniu kobiet, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy osoba starsza ma problemy z poruszaniem się i potrzebuje asekuracji w tym zakresie.

Mit drugi – praca opiekunki w Niemczech jest przeznaczona dla osób młodych

Opiekun osoby starszej to osoba, która powinna charakteryzować się odpowiednią wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi, a także gotowością do nieustannego zdobywania nowych umiejętności. Nigdzie jednak nie jest powiedziane, że musi być osobą młodą. Przeciwnie, osoby w sile wieku i osoby starsze często znajdują się w uprzywilejowanym położeniu, seniorzy nie ukrywają bowiem, że łatwiej jest nawiązać im z nimi kontakt.

Mit trzeci – opiekunka powinna bardzo dobrze znać niemiecki

Trudno liczyć na więź z seniorem, gdy jest się w stanie wydukać po niemiecku zaledwie kilka słow. Trudno też spodziewać się, że na takim poziomie znajomości języka będzie można z łatwością zyskać informację na temat stanu zdrowia osoby starszej. Wystarczy jednak znajomość niemieckiego na poziomie komunikatywnym, a można już myśleć o wyjeździe. Już na miejscu najlepiej przecież podnosi się kompetencje językowe!

Jeśli i Ciebie interesuje praca opiekunki w Niemczech - ATERIMA MED jest firmą, która może pomóc Ci nie tylko w jej znalezieniu, ale i w możliwie jak najlepszym przygotowaniu się do niej. Przekonaj się zatem sama, jak niewiele trzeba, aby dobrze zarabiać i realizować się w tym trudnym, ale wdzięcznym zawodzie.