W naszym kraju bardzo wielu Polaków, w odróżnieniu od mieszkańców Europy Zachodniej, nie zdaje sobie sprawy z tego, kim tak naprawdę jest doradca kredytowy i co najważniejsze - czy jego usługi mogą przynieść nam jakieś korzyści. Jak pokazują statystyki, nasi rodacy zdecydowanie chętniej korzystają z pomocy banków, niż kompleksowych usług firm doradczych.

Wizyta u doradcy kredytowego, czy pomoc banków?

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z pomocy doradców finansowych i chcą z tej pomocy skorzystać po raz pierwszy, muszą odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie - czy chcemy osobiście analizować skomplikowane i mało zrozumiałe oferty poszczególnych banków, czy też chcemy skorzystać z pomocy profesjonalisty? Jak łatwo się domyślić, to pierwsze rozwiązanie jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza że w Polsce jest bardzo wiele banków i pozostałych firm finansowych, których oferty zmieniają się stosunkowo często.

Kto powinien skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Pomoc doradcy finansowego to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które planują dokonać bardzo kosztownej transakcji. Jeżeli interesują Państwa np. kredyty hipoteczne (np. w programie MDM), albo jeżeli chcecie zainwestować bardzo dużą gotówkę, ale niestety nie macie zielonego pojęcia jak to zrobić, to pomoc doradcy finansowego jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli planujemy proste transakcje, np. zaczerpnąć pożyczkę na niewielką kwotę, to oczywiście pomoc doradcy będzie zbędna, zwłaszcza że we większości przypadkach będziemy musieli za nią zapłacić. Doradca finansowy to również idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym potrzebne są atrakcyjne kredyty dla firm. Bez odpowiednich środków finansowych bardzo trudno jest rozkręcić biznes praktycznie w każdej branży i ciężko jest również prześcignąć konkurentów. Dzięki doradcy znacząco zmniejszymy szanse, że nasze inwestycje w firmę nie powiodą się i tym samym nie zbankrutujemy.

Największe zalety doradcy kredytowego

Jak wcześniej zostało wspomniane, niewątpliwie największą zaletą doradztwa finansoweg są oczywiście wszelkie oszczędności gotówkowe, jak i również olbrzymia oszczędność czasu, zwłaszcza jak mamy do przeanalizowania bardzo dużo ofert kredytów hipotecznych. Dużym plusem jest również oszczędność nerwów. Doradcy podpowiedzą nam, z jakich usług warto skorzystać, a które należy omijać szerokim łukiem, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie, bez obaw, że podpisaliśmy niekorzystną dla nas umowę. Doradca finansowy udzieli nam również profesjonalnych porad i opisze, jakie procedury panują w danym banku, dzięki czemu podczas zaciągania kredytu będziemy czuć się pewni siebie i przez cały proces przejdziemy bez zbędnego stresu. Do olbrzymich zalet doradców należy zaliczyć również nasze bezpieczeństwo. Kredyty hipoteczne to zazwyczaj bardzo duże zobowiązania finansowe, które będziemy spłacać przez wiele lat, dlatego też warto mieć maksymalną pewność, że dostaliśmy najkorzystniejsze warunki, które za kilka lat nie zmienią się na naszą niekorzyść.

Konsultacja: Doradca kredytowy http://malyga-poznan.pl