Będzie wielka wspólna zabawa w budowanie, a do tego konkursy i liczne nagrody. To pierwszy tego typu projekt w Polsce realizowany w centrum handlowym.

Event odbędzie się w atrium Portu Łódź, które od 14 do 29 stycznia stanie się kolorowym placem budowy dla małych konstruktorów. Na czas ferii pojawi się tu niezwykły dom, cały zbudowany z klocków. Będzie miał drzwi, okna, ściany i dach, nie będzie miał za to mebli i dekoracji. Stworzenie ich będzie zadaniem małych budowniczych. Dzieci, pod opieką animatorów, zbudują z klocków m.in. stół, krzesła i inne elementy, które według nich powinny znajdować się w wymarzonym domku z wyobraźni. Każdy maluch będzie miał zatem swój wkład w tworzenie tego imponującego projektu z klocków. Ponadto w atrium pojawi się również wielki basen, cały wypełniony kolorowymi klockami. Maluchy będą mogły wejść do basenu i wspólnie tworzyć rozmaite budowle.

W sąsiedztwie domu znajdą się specjalne stanowiska tematyczne, gdzie na dzieci czekać będą zadania, np. wybudowanie najwyższej czy najciekawszej wieży z klocków. Na każdym takim stanowisku dzieci będą zbierać stempelki i punkty. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy maluch otrzyma od centrum upominek i dyplom. Najmłodsi będą mogli także wziąć udział w zawodach na najszybsze sprzątanie klocków z podłogi! Kto najszybciej pozbiera klocki do swojego wózeczka, otrzyma nagrodę.

Na ferie z Mega Bloks Port Łódź zaprasza od 14 do 29 stycznia, od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00, w weekendy od godziny 12.00 do 18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.