Niestety nie w każdym salonie jest wystarczająco dużo miejsca, aby postawić duży narożnik czy sofę. Ciekawym rozwiązaniem okazują się wówczas fotele fińskie.

 

Fotele fińskie to wygoda i oszczędność miejsca

Projektanci wnętrz podkreślają, że dobrze dopasowany fotel finka wpisze się w wystrój każdego salonu, bez względu na kształt czy wielkość tego pomieszczenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie fotele najchętniej wybierane są do mniejszych salonów. Dzięki nim tworzy się wygodne warunki do własnego odpoczynku i relaksu na co dzień. A kiedy z wizytą wpadną goście, także ich można przyjąć na komfortowych, sprzyjających rozmowie meblach.

Fotele dopasowane do wnętrza

Architekci wnętrz zwracają uwagę, że fotele fińskie są dosyć uniwersalnymi meblami. Nawet jeżeli ktoś już wyposażył swój salon w meble do siedzenia, to z całą pewnością w szerokiej palecie kolorów i materiałów uda mu się dopasować do tego wyposażenia fotele w fińskim stylu. Bardzo często uzupełnia się nimi niewielką sofę, dzięki czemu w salonie jest więcej miejsca do siedzenia. Co ciekawe, pasują one także do większych kanap, a nawet narożników. Wystarczy znaleźć podobny materiał, z czym na ogół nie ma problemów. Producenci dbają bowiem o zapewnienie klientom szerokiego wyboru.

W kwestii koloru można iść za radą profesjonalnych architektów wnętrz i postawić na kontrast. Ciemna sofa plus jaśniejsze fotele fińskie? Czemu nie. Sprawdzą się one też jako wyraziste dodatki do pomieszczeń urządzonych w stylu modernistycznym oraz minimalistycznym. Przeglądając ofertę renomowanych firm, można także przekonać się o różnorodności stylistycznej foteli fińskich. Obok modeli nowoczesnych, trochę kanciastych, a na pewno rzucających się w oczy, znajdują się fotele fińskie stylizowane na dawne czasy. Bez problemu uda się znaleźć mebel pasujący do klasycznie urządzonych wnętrz, jak również tych utrzymanych w kolorowym stylu boho.

Praktyczny, lekki fotel

Z perspektywy wielu kupujących oryginalny styl, choć niewątpliwie ważny, nie jest jednak kluczowym argumentem przemawiającym za fotelami fińskimi. Tym, co ich przekonuje, jest natomiast przede wszystkim funkcjonalność takich mebli.

- Fotel finka jest lekki, więc bez problemu można go przesuwać w dowolne miejsce. Opływowe boki oraz zastosowanie gęstej pianki jako wypełnienia czynią go także bardzo wytrzymałym meblem, z którego korzysta się wiele lat - informuje przedstawiciel Laris Meble, firmy oferującej fotele fińskie w sklepie internetowym Fotel-Finka.pl.

Wybierając materiał, najlepiej stawiać na ten odporny na ścieranie oraz łatwy w czyszczeniu. W ten sposób można jeszcze przedłużyć żywotność takiego mebla. Fotele fińskie są nie tylko lekkie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pozytywnie wpływają także na odbiór samego pomieszczenia. Nie przytłaczają go, natomiast czynią bardziej przestronnym. Samemu użytkownikowi zapewniają optymalne warunki do wypoczynku, podpierając jego kręgosłup pod odpowiednim kątem. Najlepszy fotel finka to ten z łagodnie wyprofilowanymi bokami. Dzięki nim można komfortowo oprzeć ręce.