Dobry ręcznik powinien Cię rozgrzać i sprawić, że podczas jego użytkowania będziesz się czuć jak milion dolarów.

Oto kilka wskazówek, jak dobrać najlepsze bawełniane ręczniki do Twoich indywidualnych potrzeb. Ponieważ nie wszystkie ręczniki są takie same.

Podczas wyszukiwania idealnego ręcznika ważne jest rozważenie następujących czynników:

Wielkość i waga

Ręczniki mierzy się w jednostkach zwanych GMK (gramy na metr kwadratowy). To jest gęstość tkaniny ręczników. Ręczniki niższe w GMK są lżejsze, cieńsze i zazwyczaj tańsze, ponieważ mają tendencję do szybszego zużycia. Te ręczniki są dobre na siłownię lub w podróży. Ręczniki wyższe w GMK są najwyższej jakości, w rodzaju tych, które można znaleźć w światowej klasy hotelach i uzdrowiskach. Są dużo droższe, ale często warte swojej ceny, posłużą nam wiele lat. Pamiętaj, że jakość ręczników jest ważna, ponieważ będziesz używać ich każdego dnia. Dobrej jakości ręcznik jest koniecznością. Dlaczego nie zafundować sobie odrobiny luksusu?

Absorpcja

Absorpcja ręcznika jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze ręcznika. Dobry ręcznik kąpielowy to taki, który jest bardzo gruby, miękki i chłonny - taki, który wchłania wodę z naszego ciała całkowicie po kąpieli pod prysznicem lub w wannie.

Jak szybko wysycha

Cieńsze ręczniki szybciej wysychają i łatwiej suszą się na powietrzu. Grube, bardziej pluszowe ręczniki wymagają dłuższego czasu na całkowite wyschnięcie. Jeśli mieszkasz w wilgotnym miejscu, weź pod uwagę, że grubsze ręczniki będą pozostawać mokre przez dłuższy czas, jeśli po prostu odwiesisz je na wieszak czy kaloryfer.

Jak bardzo niszczą się w praniu

Nowe ręczniki, pomimo ich jakości, mogą się szybko zużyć podczas częstego prania. I w większości stają się zmechacone. Dzieje się tak dlatego, ponieważ bawełna jest naturalnym włóknem, które nieuchronnie zużywa się, gdy jest zbyt często używane i suszone w konwencjonalnej suszarce. Ponadto, wskutek mechacenia, które często występuje w nowych ręcznikach, najlepiej jest prać i suszyć nowo zakupione ręczniki w odrębnej partii prania.

Każdy jest inny, a co za tym idzie, każdemu pasował będzie inny rodzaj ręcznika. Pamiętaj, że im większy jest ręcznik, tym większa jest jego chłonność. Posiadanie wspaniałego ręcznika to jedna z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych rzeczy. Tylko Ty wiesz, co lubisz najbardziej, ale znajdź to, co Twoje ciało pokocha.

Po więcej informacji o ręcznikach zapraszamy na naszą stronę internetową: https://zwoltex.pl/