Pękające kafelki, stara lodówka, zepsuta mikrofalówka, trzeszczący okap? Już wiesz, że czeka Cię poważny remont kuchni, który jest kosztowną i pracochłonną inwestycją. Każda perfekcyjna pani domu chce mieć idealnie wyposażoną kuchnię. Co więc zrobić, gdy portfel świeci pustkami, a co chwilę trzeba wydawać pieniądze na nieprzewidziane wydatki? Musisz mieć na uwadze, iż odnowienie kuchni może znacznie wpłynąć na zwiększenie wartości rynkowej twojego mieszkania, a zarazem poprawi wygodę twojego codziennego życia. Remont kuchni może Cię kosztować aż kilkanaście tysięcy złotych, ale jest to opłacalna inwestycja. Warto jest się zastanowić, przed podjęciem jakichkolwiek działań, ile może kosztować cały remont kuchni, a co za tym idzie, dokładnie wszystko policzyć. Co zrobić, jeśli wyliczone koszty znacznie przerosną Twoje oczekiwania? W celu pokrycia wszystkich kosztów warto pomyśleć o skorzystaniu z ofert firm pozabankowych, które na bardzo dogodnych warunkach udzielają krótkoterminowych pożyczek online.

 

NIEPRZEWIDZIANY REMONT

Nagle zaczynają Ci szwankować wszystkie kuchenne urządzenie. Masz świadomość, iż ich naprawa w ogóle się nie opłaca i lepiej jest kupić wszystko nowe. Wyjęcie piekarnika ze starej zabudowy może spowodować uszkodzenie innych mebli, a co za tym idzie – generować dalsze koszty. Co więcej, zakupione zupełnie nowe i nowoczesne sprzęty AGD mogą nie pasować do obecnego stylu Twojej przestarzałej kuchni. Może warto jest pomyśleć o całościowym remoncie? To rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze, ponieważ jak coś się robi - to raz a dobrze. To jest ten moment, kiedy wiesz, co masz dokładnie zrobić!

 

SZYBKA RENOWACJA CZY CAŁOŚCIOWY REMONT?

Przy generalnym remoncie konieczne jest zakupienie nowych sprzętów AGD oraz mebli. Wówczas nie zaburzy się wygląd całego wnętrza. Będziesz mógł dopasować do siebie każdy nowo zakupiony element i stworzyć unikatowy styl. Co więcej, koncepcja całościowego remontu jest znacznie lepsza ze względu na to, że kuchnia jest pomieszczeniem codziennego użytku i to właśnie tam spędzasz najwięcej czasu. Zarówno wyposażenie jak i wnętrze kuchni eksploatuje się najszybciej. Na Twoje nieszczęście każdorazowa zmiana generuje następne. Może właśnie z tego powodu warto jest pomyśleć o generalnym remoncie.

 

JAKI JEST KOSZT REMONTU CAŁEJ KUCHNI?

 

SPECJALISTA CZY LAIK

Musisz dokładnie wiedzieć, ile będziesz musiał wydać na nowe wyposażenie. Jeśli planujesz przekształcić całe wnętrze i chcesz wyczarować kuchnię swoich marzeń, może warto pomyśleć o zatrudnieniu architekta wnętrz i wyspecjalizowanej ekipy w celu usprawnienia całego procesu. Musisz mieć na uwadze, iż koszt fachowego projektu może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli nie stać Cię na zatrudnienie specjalisty, to możesz zredukować koszty przez zakup gotowego już umeblowania. Musisz liczyć się z tym, iż taka opcja może wiązać się z trudnościami, jeśli chodzi o idealne dopasowanie mebli do obecnego metrażu. Wybór należy do Ciebie!

 

MEBLE, MEBLE, MEBLE….

Możesz skorzystać z pomocy stolarza, który skonstruuje zabudowę pod dokładny wymiar i jednocześnie oszacuje koszty. Tu cena uzależniona jest głównie od materiałów, z których będziesz chciał stworzyć swoją wymarzoną kuchnię. Znacznie tańszy będzie blat drewniany od marmurowego. Jeśli zdecydujesz się na opcję droższą, to możesz wydać nawet 10.000 zł. Tańsza zaś może zamykać się w kwocie 4.000 zł. Bardziej ekonomiczny jest zakup gotowych już elementów, które można zakupić w sklepach meblowych z wyposażeniem wnętrz. Wówczas koszt może znacznie się obniżyć – nawet do 2.000 zł. Musisz liczyć się z tym, iż w takiej sytuacji będziesz musiał sam złożyć zakupione poszczególne części składowe. Zdarza się i tak, że sklepy z meblami umożliwiają montaż, który jest wliczony w cenę zakupionych produktów.

 

PIEKARNIK, LODÓWKA, MIKROFALA, OKAP…

Niezbędnymi elementami każdej kuchni jest sprzęt AGD. Masz dwie opcje. Możesz zostawić dotychczasowy sprzęt lub wymienić tylko szwankujące sprzęty. Ceny uzależnione są głównie od marki i funkcjonalności danego urządzenia. Ceny średniej klasy sprzętów, takich jak piekarnik czy lodówka, są od 1.000 – 1.500 zł. Do całego kosztu trzeba jeszcze wliczyć nowy okap czy zlew. W celu obniżenia kosztów możesz zrezygnować z zakupu zmywarki, mikrofali czy blendera. Nawet jak koszty zredukujesz do minimum, to i tak musisz wydać około 4.000 – 6.000 zł.

 

UKŁADANIE, MALOWANIE, SZLIFOWANIE….

W celu odmalowania kuchni warto jest pomyśleć o zakupie dobrej jakości farb. Na średniej wielkości kuchnię trzeba przeznaczyć aż 10 litów farby, których koszt waha się w granicach od 150 – 200 zł. Tu również masz dwie opcje. Możesz ograniczyć koszty poprzez wcielenie się w rolę malarza i wykonanie wszystkich prac samodzielnie przy pomocy pędzla lub zatrudnić wyspecjalizowaną ekipę. Ostatnim etapem jest wybór płytek podłogowych oraz kafelków. W zależności od marki i jakości nowe płytki mogą nawet kosztować 60 zł (cena za metr kwadratowy). Co więcej, do tego trzeba doliczyć koszty takie jak zerwanie starych kafli oraz wyrównanie ścian. Tu ceny wahają się od 80 – 100 zł za metr kwadratowy.

 

JAK SZYBKO SFINANSOWAĆ CAŁY REMONT?

Może zdarzyć się tak, iż z mały remont przekształci się w większe przedsięwzięcie. Każda perfekcyjna pani domu chce, aby jej kuchnia była wyjątkowa i olśniewała swoim wystrojem. Po obmyśleniu prac i wyliczeniu kosztów może zdarzyć się tak, iż aktualnie zgromadzone oszczędności nie wystarczą Ci na wyposażenie i remont kuchni - nawet jeśli koszty już zredukowałeś do minimum. Na remoncie i wyposażeniu kuchni nie ma sensu oszczędzać, ponieważ jest to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy bardzo dużo czasu w ciągu całego dnia. Zazwyczaj jesteśmy zmuszeni wydać znacznie więcej niż sobie założyliśmy. Wspomniana wcześniej możliwość obcięcia kosztów wiąże się z gorszą jakością, co zazwyczaj skutkuje potrzebą powtórzenia remontu po krótkim czasie. Z drugiej strony możesz co miesiąc odkładać konkretną sumę z domowego budżetu. Ale po co, skoro możesz cały zamysł sobie sfinansować. Nie warto jest zaciągać pożyczek w bankach, ponieważ czas oczekiwania na ich przyznanie może przeciągać się nawet do kilku miesięcy. Co więcej, dopełnienie formalności wymaga dostarczenia bardzo dużej liczby dokumentów i papierków. Remont będzie się przeciągał, a Ty będziesz coraz bardziej sfrustrowany!

W tym celu rozsądnym rozwiązaniem będzie pokrycie dużej części kosztów poprzez wzięcie w Mikrorata https://mikrorata.pl/ krótkoterminowej pożyczki pozabankowej na dogodnych i jasnych warunkach, którą możesz wziąć bez wychodzenia z domu. Do jej zrealizowania wystarczy kilka kliknięć. Nie ma tu zbędnych formalności. Wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek. Przy tego rodzaju pożyczkach jest możliwość rozłożenia jej na dogodne dla siebie raty. Pieniądze zostaną przesłane na Twoje konto w bardzo krótkim czasie. Już po kilku dniach będziesz mógł zrealizować swoje marzenia i cieszyć się z wystroju swojej nowej, lśniącej kuchni!