Dekoracje świąteczne Portu Łódź nawiązują tematyką do dzieciństwa. Wszystko za sprawą uwielbianych przez najmłodszych pluszowych zwierzaków: reniferów, bałwanków i pingwinów, które pojawiły się na terenie całego centrum. Atmosfery dopełniają choinki oraz iluminacje świetlne. Na początku grudnia w atrium, obok sklepu IKEA pojawi się też nowa świąteczna wyspa, przy której spotkać będzie można najważniejszego gościa – świętego Mikołaja.

Na patio Portu Łódź klientów wita 10-metrowa choinka mieniąca się blisko 15 tysiącami niebieskich światełek. Przy wejściu do centrum stoi duży, prawie 4-metrowy prezent. Jest to jedna z najchętniej fotografowanych dekoracji zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Koncepcja dekoracji świątecznych Portu Łódź jest niestandardowa, zaskakuje kreatywnością i zróżnicowaniem – znajdziemy tu, wśród świetlnych drzew i gałęzi,renifery, bałwanki i pingwiny, świetlne sople, śnieżynki oraz tradycyjne choinki.

Świąteczne dekoracje Portu Łódź to łącznie 140 tysięcy punktów świetlnych. Iluminacja bazuje wyłącznie na energooszczędnych diodach ECO-LED. Łączna moc potrzebna na zasilenie świetlnych dekoracji Centrum to blisko 13 KW/h. Autorem koncepcji i wykonawcą dekoracji jest firma Multidekor, która specjalizuje się w świątecznej iluminacji centrów handlowych oraz miast w Polsce i Europie Środkowej.