- To miejsce powstało z pasji do dbania o paznokcie oraz dłonie – zaznacza Aneta Pytko, właścicielka Pogotowia Paznokciowego. – Piękny manicure to moja miłość.

Ta miłość kilka miesięcy temu przerodziła się w sposób na życie. O tym 25-letnia absolwentka ekonomii nawet nie marzyła. A zaczęło się tak…

- Zawsze czerpałam przyjemność z malowania paznokci. Pewnego razu zupełnie spontanicznie kupiłam sobie najprostszy zestaw do robienia hybrydy – wspomina Aneta. – Zrobiłam pierwszy manicure sobie, potem mamie, koleżankom i wieść o moim hobby się rozniosła.

Do Anety Pytko szybko zaczęły zgłaszać się kobiety zachwycone manicurem, który pabianiczanka zrobiła ich przyjaciółkom. Dzięki poczcie pantoflowej 25-latka pozyskiwała coraz więcej klientek.

Wraz z rozwojem pasji Aneta zaczęła się w tym kierunku szkolić, zainwestowała w sprzęt i produkty. Na szkoleniach z manicure hybrydowego czy kombinowanego oprócz technik malowania paznokci uczyła się o chorobach płytki paznokcia, bezpieczeństwie pracy oraz sterylizacji narzędzi. Teraz tę wiedzę wykorzystuje w swojej pracy.

- Z czasem zaczęłam myśleć o moim hobby poważniej. Założyłam na facebooku stronę Pogotowie Paznokciowe – mówi.

Dlaczego taka nazwa? Aneta od początku specjalizowała się w nagłych przypadkach.

- Złamał ci się paznokieć przed imprezą, twoja kosmetyczka odwołała wizytę – w takich chwilach wkraczam ja – komentuje. – „Pogotowie” również dlatego, że oferuję usługi z dojazdem. Takiego salonu w Pabianicach jeszcze nie było. To nowość na rynku i ta formuła się sprawdza.

Od 6 grudnia firma pabianiczanki działa również stacjonarnie – w Salonie Urody Dodka przy ul. Sienkiewicza 4. Na wizytę możemy się tutaj umówić pod nr. tel. 723 498 517 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w soboty od 10.00 do 14.00. Ale to umowne godziny pracy, bo tak jak na pogotowie, do Anety można dzwonić niemal o każdej porze, również w niedziele czy święta.

Po ile ta przyjemność?

W ofercie Pogotowia mamy manicure: klasyczny – 30 zł, klasyczny z kolorem – 40 zł, japoński – 40 zł, hybrydowy – 50 zł, hybrydowy kombinowany – 70 zł, hybrydowy ze wzmocnieniem żelem/akrylem – 70 zł. Przedłużanie paznokci żelem na formie to koszt 100 zł, a zdjęcie hybrydy nałożonej poza salonem – 10 zł. Cena zdobień ustalana jest indywidualnie. Do wyboru mamy wszystko to, co dostępne jest na rynku: płatki alu flakes, pyłki, brokat, naklejki wodne, malowanie wzorów, techniki cieniowania, cekiny, cyrkonie. W ofercie dostępne są też lakiery termiczne, czyli zmieniające kolor pod wpływem temperatury lub promieni UV czy świecące w ciemności pyłki. Od sezonu letniego w salonie umówimy się również na pedicure.

Dlaczego warto?

Każda paznokciowa stylizacja stworzona przez Anetę jest inna. To dlatego, że do każdej klientki właścicielka Pogotowia podchodzi indywidualnie, podpytuje, jakie kolory dana kobieta lubi, w jakich czuje się najlepiej. Gdy zbierze już odpowiednie dane, może przystąpić do pracy.

Ale w branży wyróżnia ją nie tylko talent.

- Mam klientki w każdym wieku - uwielbiam kontakt z ludźmi – przyznaje. – Uwielbiam to, co robię. Hybrydy dają bardzo duże możliwości, a ja w tej dziedzinie wciąż chcę się rozwijać i być coraz lepsza.

W przyszłości planuje zająć się również rekonstrukcją obgryzionych lub zdeformowanych w inny sposób paznokci.

Efekty pracy pabianiczanki możemy podziwiać na stronie Pogotowie Paznokciowe na facebooku. Warto śledzić tę stronę, bo systematycznie pojawiają się na niej konkursy, w których można wygrać darmowy manicure.

 

 

 

Uwaga konkurs

Dla czytelniczek portalu Życie Pabianic mamy do wygrania 2 vouchery o wartości 50 zł każdy na manicure hybrydowy w Pogotowiu Paznokciowym.

By zostać szczęśliwą posiadaczką vouchera, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jakie najcięższe wyzwanie przetrwał Twój manicure?

Dwie najlepsze odpowiedzi zostaną nagrodzone voucherami.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila: konkurs@zyciepabianic.pl do poniedziałku 18 grudnia. Pamiętaj dopisać swoje imię i nazwisko.