To przypadłość, która w większości przypadków jest wynikiem niewłaściwego stylu życia.

Badania dowodzą, że:

  • coraz więcej osób prowadzi tzw. siedzący tryb życia,
  • aż 78% społeczeństwa nie weryfikuje bilansu diety,
  • 52% społeczeństwa ma problemy ze snem,
  • 16% społeczeństwa pracuje w systemie 3-zmianowym (nieregularny rytm dobowy).

To wszystko ma ogromny wpływ na skład i budowę naszego ciała. Według szacunków GUS-u – ponad połowa Polaków boryka się z nadwagą lub otyłością.

Jak szybko i zdrowo schudnąć?


Powyższe pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Niestety, konkretne kroki podejmuje niewielki odsetek. Pozostali – boją się tego wyzwania. Wszak odchudzanie uchodzi za proces niezwykle wymagający. Czy tak jest faktycznie? Czy redukcja zawsze musi być trudna?

I tak. I nie. Z jednej strony – odchudzanie wymaga ogromu konsekwencji i cierpliwości. Z drugiej zaś – liczba form redukcyjnych jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Recepta na wygodne i skuteczne odchudzanie


Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że ta publikacja nie wywróci Twojego życia do góry nogami. Nie ma cudów – ciężka praca tak czy siak musi zostać wykonana. Nie mniej jednak, skala trudności może poszybować mocno w dół.

Odżywianie


W pierwszej kolejności należy zmodyfikować własne nawyki żywieniowe. Nie musisz stosować żadnych diet, kluczowe jest bowiem to, aby:

 

  • weryfikować ilość dostarczanych kalorii i składników odżywczych,
  • konsumować posiłki zawsze o tych samych porach,
  • odpowiednio nawadniać organizm (2-3 litry wody dziennie),
  • jeść częściej, ale w mniejszych porcjach.

 

Powyższe zmiany sprawią, że układ trawienny zacznie pracować wydajniej, co spowoduje przyśpieszenie metabolizmu.

Kiedy uda nam się wprowadzić powyższe zmiany, należy zacząć przyglądać się temu, co jemy. Bezwzględnie z diety wyeliminować należy:

  • wszelkie słodzone napoje (włączając w to kawę i herbatę),
  • fast-foody,
  • słodycze,
  • produkty wielokrotnie przetwarzane.

Twoim celem powinno być to, aby jeść możliwie naturalnie. Wzbogać swoją dietę w owoce i warzywa. Zadbaj również o dostateczną ilość białka (średnio 2g na każdy kilogram masy ciała).

Aktywność fizyczna

Redukcja zbędnych kilogramów to także trening. Wbrew pozorom nie musi to być największe zło. Wręcz przeciwnie – ćwiczenia redukcyjne można polubić.

Wybór formy ćwiczeń jest w pełni dowolny. Istotne jest tylko to, aby spełniała ona następujące warunki:

  • trening musi być dostatecznie intensywny (zalecana wartość to 60-80% max HR),
  • aktywność realizowana musi być regularnie (zaleca się codziennie trening),
  • objętość treningowa nie może być mniejsza niż 30 minut (zalecana wartość: 45-60 minut),
  • forma treningowa musi być ogólnorozwojowa (tj. zaangażowane są wszystkie grupy mięśniowe).

Teraz wystarczy tylko wybrać aktywność. To może być dosłownie wszystko: bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie czy nawet gra w piłkę. Musisz jedynie pamiętać o wyżej wymienionych warunkach!

Suplementacja


Suplementacja, czyli to... co lubimy najbardziej. Szacuje się, że rynek suplementów diet w Polsce osiągnie wartość 3,5 miliarda złotych. Co jasne, zdecydowana większość środków uzupełniających dietę ma charakter wspomagający odchudzanie.

Uwielbiamy suplementy diety, bo... dają nam nadzieję. Liczymy na to, że wykonają za nas ciężką pracę i pozwolą raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów. To niestety nie jest takie proste! Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej NIE JEST MOŻLIWA bez ciężkiej pracy. Suplementację należy traktować tylko i wyłącznie jako uzupełnienie dla procesów redukcyjnych.

Co więcej, niektóre środki nawet jak dodatek są mało skuteczne. W celu wyboru optymalnego rozwiązania, zachęcamy do weryfikacji opinii, recenzji i ocen. Szczegółowe opisy najlepszych środków na redukcję (i nie tylko!) znajdą państwo w serwisie - tutaj też można zapoznać się z opinią co to jest młody jęczmień i czy warto go przyjmować?

Byc-zdrowym.pl to prawdziwa baza informacji na temat prowadzenia zdrowego trybu życia, modelowania sylwetki i dbania o urodę.