Po co organizować imprezy integracyjne? To bardzo proste. Zarówno z punktu widzenia budowania wizerunku firmy, jak i zarządzania zasobami ludzkimi – zachęcenie zespołu pracowników do wspólnej zabawy poza miejscem pracy pozwala zacieśnić więzi, zbudować zaufanie oraz zapewnia efektywniejszą współpracę. Poza tym – to po prostu świetna zabawa. Oczywiście pod warunkiem, że została w dobry sposób zorganizowana. A gdzie najlepiej zaaranżować wydarzenie tego typu? Organizacja eventów w Warszawie czy na drugim końcu Polski? Wszystko zależy od intencji, budżetu oraz tego, jak ma wyglądać impreza.

Impreza integracyjna: przyjemne z pożytecznym?

Wielu z nas imprezy integracyjne kojarzą się przede wszystkim z szalonymi, suto zakrapianymi wyjazdami w nieznane. Dziś jednak już rzadko kiedy wygląda to właśnie w taki sposób. A to dlatego, że nad aranżacją zdecydowanej większości – zwłaszcza tych dużych - imprez czuwają agencje, których specjalnością jest właśnie organizacja imprez. Warszawa czy inne miejsce w Polsce – to nie ma większego znaczenia. Liczy się pomysł, a przede wszystkim to, by zabawę połączyć z czymś pożytecznym. Bo rozrywka może służyć czy to team buildingowi, czy podnoszeniu pracowniczych kompetencji, ale w bardziej przyjazny sposób. Wszystko zależy od tego, czy miejsce do zabawy zostało wybrane z rozmysłem, a plan imprezy przygotowany perfekcyjnie.

Organizacja imprez firmowych: Warszawa czy leśna głusza?

Mówi się, że eventy integracyjne powinny odbywać się poza środowiskiem pracy. I rzeczywiście ma to sens. Dlaczego? To dość proste. Zmiana otoczenia służy również wyjściu poza sztywne ramy i schematy oraz pozwala pozbyć się krępujących konwenansów. Ale czy rzeczywiście trzeba od razu wyruszać na survivalową przygodę hen daleko, nie wiadomo, gdzie? To oczywiście jeden z możliwych scenariuszy. Ale nie jedyny. Taki event można zorganizować również w centrum Warszawy. Jak? Na wiele sposobów. A oto konkretne przykłady.

  • Gra miejska – zestaw gier i zagadek, które muszą rozwiązać połączeni w zespoły pracownicy, by na przykład dotrzeć na miejsce finału imprezy – czyli tam, gdzie zabawa nabierze bardziej biesiadnego charakteru. Odpowiednio przygotowane mapy i zagadki sprawią, że emocje sięgną zenitu, zespół lepiej pozna się w zupełnie innych rolach, a event będzie wspominany przez długi czas.
  • Turniej bilardowy – bieganie po mieście nie dla Was? To może bardziej „wyrafinowany” sport, jakim jest bilard lub snooker? W Warszawie znajdziecie miejsca, w których organizowane są nawet specjalne turnieje dla firm, do których pracownicy mogą się przyłączyć – taką ofertę przygotowało np. jedno z największych centrów rozrywki w Polsce – Hulakula.
  • Wspólne kręgle – najlepiej połączone z późniejszą dyskoteką czy posiedzeniem w pubie. Dwie czy trzy drużyny, które będą ze sobą przyjacielsko rywalizować na torze bowlingowym nawiążą silniejsze relacje, a popołudnie czy wieczór spędzony w ten sposób na pewno zaliczycie do udanych.
  • Ścianka wspinaczkowa – adrenalina w środku miasta? To również jak najbardziej możliwe. Wystarczy pomyśleć o organizacji szkolenia ze wspinaczki. Przełamywanie własnego strachu i pokonywanie barier wyzwolą pozytywne emocje i będzie to świetna okazja do wspólnej rozrywki.

A może festyn?

Przytoczone powyżej przykłady scenariuszy imprez integracyjnych najlepiej sprawdzą się w przypadku małych lub średnich zespołów, które wychodzą razem, by zrobić coś kreatywnego. Co jednak, gdy chcesz w jakiś sposób np. nagrodzić setki czy tysiące pracowników oddziałów z różnych regionów Polski? Wtedy ci, którym zostanie powierzona organizacja imprezy w Warszawie czy okolicach, muszą pomyśleć o evencie, który ma bardziej „masowy” charakter. Jakim? Być może wspólne grillowanie podczas większego festynu to dobry pomysł? To na pewno ciekawe rozwiązanie. Minus jest jednak taki, że gdy warunki pogodowe zawiodą, bo np. rozpada się mocno deszcz, cała idea imprezy upadnie.

Gdzie więc można jeszcze zorganizować zabawę dla większej grupy pracowników? To ciekawa opcja na przykład w dużych centrach rozrywkowych. Takich, gdzie czekają sale mogące pomieścić kilka tysięcy osób, parkiet oraz moc atrakcji, z których mogą skorzystać goście w trakcie eventu. Tego typu przestrzeń bez trudu znajdziesz nawet w Warszawie.

Jak widać, event integracyjny wcale nie musi być szaloną i mocno zakrapianą zabawą czy wyjazdem na paintballową bitwę. Możliwości jest znacznie więcej, a co najważniejsze, masz szansę je zrealizować zarówno pod przysłowiową chmurką, jak i w miejscach dostępnych przez cały rok. Warto więc dobrze zaplanować imprezę integracyjną i zrealizować pomysł w miejscu, które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.