Informacje o polisie mieszkaniowej najszybciej znajdziesz w sieci.
 

Posiadanie mieszkania urządzonego ze smakiem to dla wielu osób sprawa priorytetowa i wyznacznik statusu społecznego. O taką nieruchomość warto dbać nie tylko okazjonalnie podczas sprzątania czy remontu, ale na co dzień, tak by dorobek całego życia nie został zniszczony przez pożar lub kradzież z włamaniem.

„Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko” – tę słynną anegdotę filmową z łatwością można zastosować do ubezpieczeń nieruchomości. Bo tak jak trudno jest znaleźć dobre mieszkanie, równie sporym kłopotem będzie wyszukanie dobrej polisy. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych – w dobie internetu zadanie to okaże się prostsze niż kiedykolwiek.

Fachowe treści na stronie

Internet stanowi przestrzeń, gdzie można w prosty sposób kupić wiele produktów dostępnych niegdyś wyłącznie w punktach stacjonarnych. Dziś, dzięki tysiącom wygodnych aplikacji i rozwiniętej sprzedaży wysyłkowej, łatwo zdobyć wymarzone buty, rower czy szafę bez wychodzenia z domu.

W podobnym modelu handlowym funkcjonują produkty usługowe. Nie jest problemem zakup online doładowania do telefonu, polisy mieszkaniowej ani dostawcy energii elektrycznej. Internauta zyskuje jeszcze więcej, a mianowicie możliwość porównania wybranych produktów przed podjęciem ostatecznej decyzji.

W przypadku ubezpieczeń, a dokładniej polis mieszkaniowych, warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora – jeden z nich dostępny jest na stronie  www.ubezpieczeniemieszkania.pl – bądź formularza, za pomocą którego możliwe będzie zamówienie produktu według wcześniej ustalonych kryteriów.

Kalkulator ubezpieczeń jest narzędziem obecnym na specjalistycznych stronach poświęconych polisom. Tam też warto zapoznać się z treścią dedykowaną jako porady, blog czy ubezpieczeniowy przewodnik. Szczególnie blog może być cennym źródłem informacji o ubezpieczeniach w ogóle czy konkretnym produkcie polisowym.

 

Opinie innych ubezpieczonych

Wiadomo, że najlepszy produkt to ten, który został polecony przez znajomych czy rodzinę. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, dochodzi tu jeszcze jeden element – odszkodowanie. Nic bowiem nie działa skuteczniej pod względem marketingowym niż pozytywna opinia ubezpieczonego, który otrzymał zadośćuczynienie finansowe w wysokości, jakiej się spodziewał.

Najwięcej opinii można znaleźć na dedykowanych forach internetowych, które mają jednak jedną podstawową wadę – śledzący dyskusję na forum czy opinii nie jest w stanie sprawdzić autentyczności tych treści. Własne zdanie na temat taki jak ubezpieczenie mieszkania a opinie na www.ubezpieczeniemieszkania.pl będą się różnić, co nie znaczy, że nie ma ratunku.

Warto wtedy bezpośrednio sięgnąć do źródła informacji, jakim jest dokument o nazwie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Plik OWU można pobrać bezpłatnie na stronie każdego ubezpieczyciela. Znajduje się w nim szczegółowy regulamin przyszłej umowy, są wskazane warunki otrzymania odszkodowania i te sytuacje, w których świadczenie finansowe nie będzie przyznane.

Internet jest najszybszą metodą sprawdzenia polisy i porównania wyników. Osobista wizyta w placówce kilku ubezpieczycieli byłaby zadaniem bardzo czasochłonnym i nie pozbawionym kosztów, jak choćby konieczność dojazdu w różne punkty miasta. Z kolei w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie swoją siedzibę ma ograniczona liczba agentów ubezpieczeniowych, największym mankamentem jest ograniczona możliwość wyboru.