13 stycznia (sobota) o godz. 15.00 w budynku przy Zamkowej 23A (II piętro) zajęcia z jogi śmiechu poprowadzi Milena Wyrębska. Zapisy: 603 661 913. Podczas zajęć będą zbierane pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Joga śmiechu to metoda uruchamiania radości. Jak działa? Obniża kortyzol (hormon stresu), a zwiększa wydzielanie endorfin (hormony szczęścia). Z korzyści społecznych, jakie ze sobą niesie, można wymienić: większą otwartość i łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji; z korzyści psychologicznych: wzrost inteligencji emocjonalnej, kreatywność, elastyczność i łatwość reagowania śmiechem na wyzwania; z korzyści duchowych: większy spokój ducha i płynące stąd większe zaufanie do siebie i świata.

Śmiech oczyszcza nas z emocji, ułatwia w fazie relaksacji usłyszenie serca i życie w zgodzie z nim.  

Joga śmiechu wprowadza klimat dziecięcej zabawy i pomaga w rozwijaniu poczucia humoru. Poprawia krążenie krwi, a badania dowodzą, że śmiech powoduje ,,wewnętrzny jogging”, który masuje i przyczynia się do polepszenia krążenia w układzie pokarmowym i limfatycznym. Joga śmiechu odmładza – jest doskonałym ćwiczeniem modelującym  mięśnie twarzy oraz poprawiającym ekspresję.

Można przyjść na zajęcia bez wcześniejszego zapisywania.