Cykl warsztatów rozpocznie się w niedzielę, 12 listopada. Tego dnia w godz. 11.00-18.00 strefa IKEA Family zmieni się w miejsce do wspólnej zabaw. Jenga, memo czy rzutki to tylko przykłady gier, które z pomocą animatorek będzie można poznać, świetnie się przy tym bawiąc. Dodatkowo przewidziano stroje i akcesoria do przebrania, żeby jeszcze lepiej wczuć się w klimat zabawy.

Kolejne warsztaty odbędą się w weekend 18 i 19 listopada w godz. 11.00-18.00, również w strefie IKEA Family. W sobotę dzieci będą przygotowywały własne gry… w ramce. To będzie zupełnie nowa oprawa dla takich kultowych gier, jak kółko i krzyżyk, statki czy państwa i miasta. Niedziela upłynie pod znakiem kreatywnych przypinek. Najmłodsi będą mogli je samodzielnie stworzyć i nosić później przypięte do plecaka czy bluzki.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Konkurs na pluszaka

IKEA zaprasza wszystkie dzieci w wieku do 12 lat do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym na pluszaka swoich marzeń, który rozpocznie się 10 listopada. Szczegóły na stronie www.ikea.pl. Zwycięskie prace zostaną zamienione w najprawdziwsze pluszowe zabawki i trafią do sprzedaży we wszystkich sklepach IKEA na całym świecie w przyszłym roku. Obecnie można kupić zabawki finalistów poprzedniej edycji. To seria SAGOSKATT 2017 (na zdjęciu), którą tworzy 10 pluszaków, m.in. „polski pająk”, tęczowa chmurka czy hipciogator.