Jak się okazuje, najczęstszy błąd, jaki popełniany jest podczas prac modernizacyjnych instalacji centralnego ogrzewania, jest całkiem prosty do uniknięcia. Otóż wszystko sprowadza się tutaj do właściwego zabezpieczenia instalacji przed niebezpiecznym wzrostem ciśnienia. Jak zrobić to najlepiej?

Zabezpiecz instalację odpowiednim zaworem

Dla wyrównania ciśnienia niezbędny jest odpływ nadmiaru wody, która powinna ujść do kanalizacji, nie mając po drodze styczności z powietrzem. Ten ostatni fakt ma szczególnie istotne znaczenie, ponieważ dzięki temu, że woda nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z powietrzem, a zatem i z tlenem, poszczególne elementy instalacji grzewczej nie zostaną narażone na korozję. Jak odprowadzić jednak nadmiar wody do kanalizacji? Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiedni zawór bezpieczeństwa. Otwiera się go w tego typu właśnie sytuacjach awaryjnych, pozwalając tym samym na bezpieczne ujście wody i wyrównanie ciśnienia w instalacji c.o.

Istotne jest jednak, aby zastosowany zawór był produktem niezawodnym i naprawdę najlepszej jakości. Warto zatem naprawdę dobrze go wybrać, ponieważ jedynie w ten sposób bedzie on stanowił gwarancję naszego bezpieczeństwa. Jeśli poszukujesz profesjonalnego i niezawodnego rozwiązania w tym zakresie, znajdziesz takie wchodząc na http://www.saga.info.pl/zawory-bezpieczenstwa/.

Dość powszechnym błędem występującym w modernizacji instalacji grzewczej, poza brakiem jej zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia, jest niezgodność systemu zabezpieczeń (z reguły pozostaje stary system - otwarty) z elementami urządzeń nowych i przystosowanych do pracy w instalacjach zamkniętych. Poza tym bezwzględnie należy unikać zabezpieczeń w postaci zamkniętych naczyń wzbiorczych w sytuacji, gdy dokonujemy montażu instalacji z kotłem zasilanym paliwem stałym.

Decydując się na rozwiązanie w postaci zaworu bezpieczeństwa, mamy możliwość skorzystania z jego funkcjonalności zarówno w przypadku stosowania paliw płynnych, jak i gazowych. W instalacjach centralnego ogrzewania element ten pełni kluczową rolę, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania instalacji i jej niezawodność.