Chcesz zmienić swój wygląd – skorzystaj z pomocy trenera personalnego.

Wiele osób wiedzę na temat określonej dziedziny sportu, którą chcą uprawiać, zdobywa przez internet. A tam, jak wiadomo, każdy jest ekspertem. Gdzie zatem szukać pomocy i inspiracji? Warto poradzić cię fachowców, np. trenerów personalnych. Kim jest trener personalny? To instruktor na siłowni czy w klubie fittnes, który dobiera trening indywidualnie do klienta. Taki specjalista oprócz ćwiczeń pomaga też opracować optymalną dietę, bo – jak wiadomo - dieta to połowa sukcesu.

Dietę ustalamy w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.

Posiłki np. biegacza opierają się na węglowodanach i białkach. Są wysokokaloryczne, ale zdrowa.

- Mógłbym codziennie jeść w McDonald’sie, ale nie miałbym energii na treningi. To co jemy, odbija się na naszym samopoczuciu – uważa 28-letni Grzegorz, trener personalny.

Decyzję o zrobieniu kursu na trenera podjął w trakcie studiów.

Większość pań, które do niego przychodzą, chce schudnąć. Panowie - nabrać mięśni i ukształtować sylwetkę.

- Nie odchudzam ludzi do przesady, tylko tak, żeby wyglądali zdrowo – zaznacza Grzegorz, specjalista z portalu internetowego www.sport-ekspert.pl. – To niełatwa praca – jest się odpowiedzialnym za człowieka i jego zdrowie.

Klienci, którzy pragną poprawić swój wygląd, liczą na szybkie efekty w krótkim czasie. A to tak nie działa. Gdy ktoś pracował na swoje 10 kilogramów nadwagi kilka miesięcy, niech nie liczy na to, że zrzuci je w dwa tygodnie. Ale trener personalny może skutecznie pomóc w przyspieszeniu tego czasu i w zdrowym schudnięciu.

Ćwiczenia z trenerem personalnym są dostosowane do wieku, płci, zdrowia i możliwości klienta. Przynoszą o wiele lepsze efekty, niż gdy ćwiczymy samodzielnie. Powód? Pod okiem trenera ćwiczenia wykonujemy prawidłowo i bezpiecznie, dlatego z pomocy trenerów mogą korzystać również osoby starsze, z rozmaitymi schorzeniami, np. problemami z kręgosłupem. Dodatkowo, trener dodaje nam motywacji i wspiera w chwilach, gdy ta motywacja słabnie.

Kto powinien skorzystać z ofert treningu personalnego:

- ci, którzy chcą szybko i zdrowo osiągnąć swój sportowy cel,

- ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i potrzebują pomocy kogoś doświadczonego,

- ci, którzy ćwiczą już dość długo, ale nie widzą satysfakcjonujących efektów,

- ci, którzy zmagają się z jakimś schorzeniem, które można pokonać lub złagodzić za pomocą treningu,

- ci, którzy nie lubią ćwiczyć samemu, bo szybko się zniechęcają.

Najlepszych trenerów znajdziesz na: www.sport-ekspert.pl.