Zwierzęta przebudzają się z zimowego snu, przyroda zaczyna ponownie rozkwitać. To także świetna okazja, by postawić na zmiany w swoim wnętrzu. Warto postawić na wiosnę w naszej sypialni. Czas schować głęboko do szafy grube pościele, ciężkie koce czy zimowe dekoracje. Zamiast tego niech zagoszczą w niej delikatne, wiosenne barwy, lekkie i naturalne motywy oraz urocze akcenty. Przy tym wszystkim warto pamiętać o obowiązujących w tym roku trendach wnętrzarskich, m.in. wszechobecnej zieleni – najmodniejszym kolorze roku, czyli greenery.

Greenery – kolor roku 2017

Nawet drobne zmiany w naszej sypialni to świetny sposób, by wprowadzić do domu powiew wiosennej świeżości. W tym roku Instytut Pantone kolorem roku okrzyknął greenery – czyli barwę nawiązującą do soczystej zieleni jabłek. Znakomicie prezentuje się ona z błękitami, żółcią, ale także i słodkimi pastelami, które od kilku lat nie wychodzą z mody! Zieleń to także dobry pomysł jako akcent – można wprowadzić drobne elementy w tym kolorze, które przykują uwagę i dodadzą wnętrzu smaku. W tej formie zieleń sprawdzi się w połączeniu z szarościami, bielą, czy beżami.

Co zrobić, by odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Wystarczy zakupić nowy, soczyście zielony koc lub odczarować szarość za pomocą kolorowych poduszek. Jedyne o czym musimy pamiętać, to odpowiednie dopasowanie kolorystyczne. Zbyt wiele barw stworzy wrażenie chaosu. Czasem lepiej postawić na jeden kolor oraz jego barwne tonacje, by stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

Wiosenne przebudzenie w sypialni

Jeśli zaś wolimy zestawienia kolorystyczne – na wiosnę najlepiej sprawdzą się kwiatowe akcenty! Wprowadzić można do sypialni nie tylko kwiaty cięte w wazonach, ale także wszelkie motywy roślinne! Zdecydowanie warto wybrać pościel w kolorowe tulipany, polne maki czy inne delikatne kwiatki. Kto z nas nie chciałby obudzić się rano i mieć widok na przepięknie kwitnące kwiaty?

 

Kwiaty mogą być obecne na pościeli, kocach czy poduszkach dekoracyjnych, które rozrzucamy lub w przemyślany sposób układamy na pościelonym łóżku. W tym roku niezwykłą popularnością cieszą się pastelowe kwiaty, które wyglądają jak malowane na płótnie. Znaleźć tez można produkty z realistycznymi nadrukami naturalnych motywów: mchem, polaną pełną drobnych kwiatków czy z innymi roślinnymi akcentami.

 

 

Natura przede wszystkim

W tym roku w świecie trendów wnętrzarskich rządzi natura oraz wszelkie odwołania do niej. Warto więc dodać do mieszkania akcenty w postaci figurek ptaków, do wazonów włożyć delikatne gałązki, czy zainwestować np. w lampkę nocną wykonaną z drewna. Natychmiastowy efekt tzw. miejskiej dżungli uzyskamy stawiając na narzutę w rajskie wzory czy poduszki z motywem mocno zielonych liści. Rajskie ptaki – tukany, papugi, do tego stojące w kącie duże rośliny – na to właśnie warto postawić, chcąc uzyskać taki efekt. Żywe barwy pozwolą przywołać wiosnę do naszej sypialni, a drewniane produkty (niezwykle modne w tym roku, a przy tym bardzo ponadczasowe) dodadzą uroku naszemu wnętrzu i z pewnością ocieplą atmosferę.

Przywołaj wiosnę!

Warto przywołać wiosnę do swojego mieszkania i to jeszcze zanim nadejdzie ta prawdziwa, kalendarzowa. Jak to zrobić? Najlepiej zastosować się do powyższych porad, a później udać na zakupy. Często niestety okazuje się, że to spore obciążenie dla naszego budżetu. Zamiast odkładać nawet te drobne zmiany na później – lepiej znaleźć produkty na Okazje.info, czyli jednej z najlepszych porównywarek cen w Polsce, która pochodzi z samego serca województwa łódzkiego, czyli Łodzi. Na serwisie znaleźć można miliony produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki stronie dotrzesz do setek sklepów, oferujących nie tylko artykuły do wystroju wnętrz, ale także i odzież oraz obuwie, AGD, RTV czy produkty dla dzieci – i to wszystko w niższych cenach niż w tradycyjnym sklepie!