Święty mikołaj oraz Port Łódź każdego dnia zapraszają na wielką świąteczną paradę, która startować będzie z atrium zlokalizowanego obok sklepu IKEA. Uroczysta parada przy akompaniamencie świątecznej muzyki i pastorałek, na czele z mikołajem w saniach, przemierzy całe centrum, by wszystkich napotkanych gości zarazić świątecznym nastrojem! Każdy maluch, który zechce zostać elfem i pomóc mikołajowi w paradzie, otrzyma od niego czapeczkę, order i dyplom świątecznego pomocnika. Parady odbywać się będą codziennie do 23 grudnia od poniedziałku do piątku o godzinie 15.45. W weekendy święty mikołaj do udziału w paradzie zaprasza dwa razy dziennie – o godzinie 12.00 i o 15.30. Dodatkowo, popołudniowe weekendowe parady odbywać się będą z udziałem artystów – aktorów i muzyków z łódzkich instytucji kulturalnych.

W Atrium Portu Łódź dzieci mogą codziennie spotkać się z mikołajem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Na spotkania z mikołajem centrum zaprasza w tygodniu w godzinach 16.00-19.00, a w weekendy w godzinach 12.00–19.00. W tych samych godzinach w arium obok lodowej wyspy funkcjonuje stanowisko dekorowania świątecznych pierników. Maluchy wraz z rodzicami i elfami mogą tu pięknie ozdobić ciasteczka i oczywiście zjeść swoje słodkie dzieło na miejscu lub zabrać je do domu.

W Porcie Łódź Junior przez cały mikołajkowy tydzień, aż do 10 grudnia, odbywać się będą świąteczne konkurencje zręcznościowe. Najmłodsi sprawdzą się w konkursie rzutu do worka, będą poszukiwać zagubionej czapki mikołaja, a także wezmą udział w pościgu za reniferem Rudolfem. Port Łódź Junior zaprasza maluchy w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat. Sala zabaw, zlokalizowana obok strefy restauracyjnej, jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00, w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00.