Pogoda nad Bałtykiem nie rozpieszcza, dlatego urlopy w zagranicznych kurortach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wysokie temperatury, bezchmurne niebo i lazurowe wody przyciągają tysiące Polaków do Hiszpanii, Włoch, Turcji, Grecji, Egiptu, jak i w bardziej egzotyczne kierunki – na Kubę, Dominikanę, Mauritius lub Malediwy. Warto dowiedzieć się zatem, kiedy szukać najkorzystniejszych cenowo ofert wyjazdów zagranicznych.

Wakacje na każdą kieszeń

W Polsce nadal pokutuje przekonanie, że zagraniczne wczasy są kierowane jedynie do zamożnych osób. Jest to błędne myślenie, gdyż do Turcji lub do Egiptu można jechać nawet za mniej niż 1.000 zł za tygodniowy pobyt all inclusive – jest to możliwe dzięki ofertom last minute. Aby zakupić wycieczkę do Turcji lub Egiptu w takiej cenie, powinno się szukać ofert last minute z datą wylotu oddaloną od obecnej daty maksymalnie o tydzień. Najtańsze oferty na ostatnią chwilę obejmują wyjazdy z datą wylotu w dniu następnym lub… tego samego dnia. Może wydawać się, że trudno znaleźć chętnych na takie oferty, jednak wiele osób z mniej zasobnym portfelem i mogących sobie pozwolić na sporą elastyczność, na bieżąco śledzi oferty last minute dostępne na przykład na http://dreamtours.pl/last-minute.

Oferty wyjazdów na ostatnią chwilę warto obserwować nie tylko w polskich biurach podróży. Wiele niedrogich wycieczek oferowanych jest przez niemieckich touroperatorów. W przypadku agencji turystycznych zlokalizowanych za zachodnią granicą należy pamiętać o tym, że cena za wyjazd jest podawana w euro, jednak nawet przy dość wysokim kursie tej waluty wczasy z niemieckich biur podróży kosztują co najmniej 200-300 złotych mniej niż w Polsce. Dodatkowo wycieczki organizowane z Niemiec obejmują znacznie więcej kierunków.

Last minute i dodatkowe koszty

Wakacje last minute są korzystne cenowo, jednak wiążą się z nimi dodatkowe koszty. Są to koszty, które pokrywają wszyscy wyjeżdżający na wycieczki organizowane przez biura podróży. Do ceny wczasów last minute dolicza się obligatoryjnie składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny, a także podstawowe ubezpieczenie turystyczne obejmujące pokrycie kosztów leczenia za granicą i NNW. Ponadto w przypadku wyjazdów do Turcji czy Egiptu niezbędne jest wykupienie wizy turystycznej przez Internet lub na lotnisku – jest to wydatek rzędu 20-30 USD od osoby bez względu na wiek turysty i długość pobytu na wczasach. Jeśli wyjeżdża się na urlop zza zachodniej granicy, powinno się pamiętać również o doliczeniu do ceny urlopu kosztów transportu na lotnisko niemieckie.