To fakt potwierdzony naukowo: źle dobrany stanik powoduje problemy zdrowotne. Mało która kobieta zdaje sobie sprawę, że noszenie biustonosza niedopasowanego do budowy ciała i źle skonstruowanego może być przyczyną wielu schorzeń i niedogodności, które odczuwamy na co dzień.

Udowodniła to firma Corin z Pabianic, która jako jedyna na świecie zleciła badania kobiecych biustów po to, by stworzyć biustonosz idealny. Dzięki specjalnej, termowizyjnej kamerze, naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej zaobserwowali ciekawe zjawisko. Otóż, zbyt ciasny biustonosz powoduje duże różnice temperatur w obrębie piersi. Podobnie oddziałuje stanik zbyt duży, który obciera się o skórę i powoduje zmiany w ukrwieniu.

Co to oznacza dla użytkowniczek staników? Bieliznę testowała grupa kobiet w różnym wieku, nosząca różne rozmiary biustonoszy. Zaproszono zarówno młode kobiety jak i matki kilkorga dzieci. Wniosek jest następujący: niedopasowana bielizna to złe krążenie, obrzęki, a nawet deformacja piersi. Co więcej, kobiety o większym biuście, bez odpowiedniego podparcia, mogą borykać się z problemami z kręgosłupem i obręczą barkową. Ramiączka wrzynają się, a skóra pod biustem narażona jest na podrażnienia.

Te niedogodności i zagrożenia likwiduje produkt Corin – Perfect Bra, czyli stanik idealny. Jego innowacyjna budowa zapewnia podparcie dla biustu dostosowane do jego potrzeb. W połączeniu z odpowiednim dopasowaniem rozmiaru daje on niespotykany dotąd komfort noszenia bielizny. Jest on tak wygodny, że kobieta niemal zapomina, że ma go na sobie.