Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków Port Łódź Junior zaprasza dzieci do sali zabaw, gdzie przez cały pierwszy tydzień kwietnia maluchy będą poznawać i naśladować odgłosy ptaków, m.in. wrony, gawrona, kruka czy puszczyka. W „Juniorze” zapanuje prawdziwe ptasie radio. Czy papugi naprawdę papugują? A czy my umiemy to robić? Animatorki w sali zabaw przygotowały dla najmłodszych liczne konkursy i zabawy m.in. w „papugowaniu”, w których wygrać będzie można kolorowe nagrody. Dodatkowo na zajęciach plastycznych każde dziecko wykona „ptasią” ozdobę do swojego pokoju.

Z kolei w następnym tygodniu, od 9 kwietnia w Porcie Łódź Junior rozmawiać będą z dziećmi o zdrowym odżywianiu i pokażą, że w owocach i warzywach kryje się ogromna moc, która daje siłę do wiosennych zabaw przez cały dzień. Najmłodsi na zajęciach plastycznych zaprojektują własny kolorowy talerz i namalują na nim zdrowe smakołyki, które powinny znaleźć się w codziennym wiosennym jadłospisie. Ponadto na maluchy czeka mnóstwo zabaw ruchowych, w tym wyścigi w zbieraniu jabłek, zawody w toczeniu dyni oraz… poszukiwanie ogromnej cytryny.

Sala zabaw zaprasza najmłodszych w wieku od 3 do 10 lat od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00–20.00, w weekendy od 10.00 do 20.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.