230 chętnych na „Kawkę”

Miasto po zebraniu deklaracji od mieszkańców złożyło wniosek o dofinansowanie wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła

utworzono: 2015-12-29 09:59:01
ostatnia modyfikacja: 2015-12-29 10:44:36
autor:

W ramach programu „Kawka” – dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła - Urząd Miejski złożył wniosek na łączną kwotę 5,9 mln zł, z czego 3,4 mln to kwota dotacji. Wniosek został złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a stamtąd trafi do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, które finansuje program.

Miasto złożyło wniosek po zebraniu deklaracji od mieszkańców.

- Chęć udziału w programie zgłosiło 230 prywatnych właścicieli nieruchomości, firmy oraz wspólnoty mieszkaniowe – informuje Aneta Klimek, rzecznik UM. - Najbardziej popularna była zmiana ogrzewania na gazowe albo na kotły c.o., które spełniają normy ekologiczne i wymogi 5. klasy emisji. „Kawka” oferuje dofinansowanie do 65 proc. poniesionych kosztów związanych ze zmianą sposobu ogrzewania, m.in. koszty przygotowania niezbędnych projektów i dokumentacji, zakupu i montażu nowych urządzeń do produkcji oraz demontażu starych.

Ile pieniędzy z programu „Kawka” otrzymają Pabianice, będzie wiadomo pod koniec lutego. 
Komentarze do artykułu: 230 chętnych na „Kawkę”

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook