Sylwestrowe przestawianie kasy

Serwisanci zacierają ręce z myślą o zyskach. Przedsiębiorcy zastanawiają się, czy uda im się na czas przeprogramować kasę.

utworzono: 2010-12-27 10:32:34
ostatnia modyfikacja: 2010-12-28 07:31:29
autor: redakcyjny zespół

Firmy zajmujące się serwisem kas fiskalnych od 31 grudnia będą miały pełne ręce roboty. Powód? Od 2011 roku wchodzą nowe stawki VAT. Podstawowa stawka VAT wzrośnie z 22 na 23 proc. Stawka 7- proc. zostanie podniesiona do 8 proc., a 3-procentowa wzrośnie do 5. Z tego powodu wszyscy przedsiębiorcy posiadający kasę fiskalną będą musieli przestawić ją w sylwestrowy weekend, ponieważ wcześniej nie można tego zrobić. A bez wprowadzenia nowych stawek VAT, nie ma handlu.
W firmie Amadeo przy ulicy Łaskiej 3/5 codziennie zgłaszają się nowe osoby chcące zarezerwować termin przestawienia kasy.

- Będziemy pracować 31 grudnia i w trakcie noworocznego weekendu. Ilość zleceń jest bardzo duża i cały czas wzrasta. Na pewno w ciągu siedmiu dni wyrobimy się ze wszystkimi - mówi Krzysztof Frysz, właściciel firmy.

Standardowe zaprogramowanie kasy fiskalnej w Amadeo waha się w granicach 50-80 zł. Bardziej skomplikowane przestawienia to koszt powyżej 100 zł.

Dużo pracy czeka także pracowników PC Service z ulicy Gawrońskiej 3. Tutaj w nowy rok na przestawienie czekać będzie około 100 kas fiskalnych.

- Mam nadzieję, że do poniedziałku wszystko uda nam się przestawić. W dużej mierze jest to uzależnione od czasu, w jakim dostarczą nam kasy klienci. Większość z nich jest spoza Pabianic - mówi pracownik firmy.

Są jednak przedsiębiorcy, którzy zrezygnowali z usług firm specjalizujących się w programowaniu kas.

     Podobne artykuły


Komentarze do artykułu: Sylwestrowe przestawianie kasy

Nasi internauci napisali 2 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

orkzwiadowca
komentarz dodano: 2010-12-27 19:35:59
z IP: 83.5.86.*
Dlaczego Pani z księgarni chce zmieniać ceny? Jeżeli książka została wydrukowana w 2010 r. vatu na nią nie trzeba wprowadzać.
Ma Pani na to czas do końca kwietnia, nową stawkę Vatu należy narzucić na książki drukowane od 1 stycznia 2011, pozostałości od 1maja 2011.


Jak widać wiele firm, sprzedawców, już chce się wzbogacić na podwyżce Vatu. Będą przypadki gdzie de facto cena po podwyżce vatu wzrośnie o 20 groszy, a detalista sobie zażyczy 2 zł. Oczywiście niektórzy się przeliczą, i będą ceny zmieniać znów na tańsze.
Osobiście styczeń, luty, przewiduję jako lawinę podwyżek, marzec jako korektę cen. Dziś np stal jest bardzo tania, kiedyś była super droga w tzw bumie budowlanym, więc jeżeli dana branża będzie miała mniejsze branie, to mimo podwyżki vatu ceny mogą spaść, rynek reguluje zawsze podaż i popyt.

gorofil1
komentarz dodano: 2010-12-27 19:16:56
z IP: 84.10.154.*
Też mi się wydaje, ze wystarczy przeczytać uważnie instrukcję obsługi kasy fiskalnej i można stawki zmienić własnoręcznie. Zresztą nie tylko stawki podatku, lecz również inne dane.
ad
Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook