Złożonych zostało 75 wniosków, w tym 13 wniosków na nagrody dla trenerów. Komisja rozpatrywała tylko kandydatury osób, które złożyły wnioski.
- Ze względu na to, że w budżecie miasta od sześciu lat nie było stypendiów i nagród sportowych, komisja przy opiniowaniu wniosków i przyznawaniu kwot bazowała na regulaminie przygotowanym przez Radę Sportu i uchwalonym przez Radę Miejską, osiągnięciach zeszłorocznych, ale również na wkładzie i zasługach poszczególnych osób przez ostatnie lata - mówi Łukasz Stencel, sekretarz komisji, która rozpatrywała wnioski. - W związku z tym, że wszystkie wnioski zgodnie z regulaminem spełniały warunki otrzymania chociażby najmniejszej nagrody, postanowiono, że po tak długiej przerwie przyzna się nagrody każdemu, oczywiście w różnych wysokościach.
Stypendia przyznano 7 medalistom mistrzostw Polski i Europy z pabianickich klubów. Pozostałe osoby otrzymały nagrody jednorazowe za osiągnięcia zeszłoroczne.
- Wręczenie nagród i stypendiów sportowych odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Trwa ustalanie terminu - informuje Aneta Klimek, rzecznik UM.
Przyznane stypendia sportowe (kwota miesięcznie):
1. Jakub Madaj PTC/zapasy, sumo 200 zł
2. Dawid Grobelny PTC/zapasy, sumo 300 zł
3. Mateusz Domagała PTC/zapasy, sumo 400 zł
4. Julia Walczyk Zjednoczeni/ szermierka 400 zł
5. Daria Lajn UKS Azymut/biegi na orientację 300 zł
6. Kinga Królik UKS Azymut/bieg na orientację, lekkoatletyka 300 zł
7. Maria Pabich UKS Azymut/biegi na orientację 200 zł
Przyznane nagrody sportowe :
1. Hovannes Yazichyan UKS Heros Team, trójbój siłowy 2.500 zł
2. Krzysztof Jarzębski AZS Łódź/ Pabiks, kolarz niepełnosprawny 2.500 zł
3. Mariusz Bałaziński Olimp Zabrze, kulturystyka 2.500 zł
4. Janina Rosińska, biegi długodystansowe – niezrzeszona 1.000 zł
5. Anna Nita UKS Piątka Konstantynów/ WKS Śląsk Wrocław 1.500 zł
6. Piotr Gorzela street workout – niezrzeszony 500 zł
7. Damian Morawiec PTC/ zapasy 800 zł
8. Wiktor Wójcik PTC/zapasy 800 zł
9. Patryk Stępień PTC/zapasy/sumo 800 zł
10. Michał Dybka PTC/zapasy 800 zł
11. Jakub Ambroziak PTC/zapasy/sumo 800 zł
12. Wiktor Woźniak PTC/zapasy 800 zł
13. Józef Ejsmont PTC/podnoszenie ciężarów 2.500 zł
14. Renata Piestrzyńska PTK/koszykówka 2.500 zł
15. Dominika Szczygieł PTK/koszykówka 800 zł
16. Katarzyna Szymańska PTK/koszykówka 1.500 zł
17. Joanna Bogacka PTK/koszykówka 1.500 zł
18. Joanna Rozwandowicz PTK/koszykówka 1.000 zł
19. Karolina Ignatowska PTK/koszykówka 700 zł
20. Leona Jankowska PTK/koszykówka 1.500 zł
21. Angelika Kowalska PTK/koszykówka 1.500 zł
22. Anna Krajewska PTK/koszykówka 1.200 zł
23. Anna Krakowska PTK/koszykówka 800 zł
24. Justyna Okulska PTK/koszykówka 800 zł
25. Natalia Piestrzyńska PTK/koszykówka 800 zł
26. Joanna Szałecka PTK/koszykówka 1.500 zł
27. Sylwia Włodarek PTK/koszykówka 1.200 zł
28. Daria Kowalczyk PTK/koszykówka 700 zł
29. Justyna Rudzka PTK/koszykówka 700 zł
30. Martyna Jacoń PTK/koszykówka 500 zł
31. Patrycja Kirsz PTK/koszykówka 500 zł
32. Filip Sauter PKK’99/koszykówka 1.200 zł
33. Juliusz Knop PKK’99/koszykówka 1.200 zł
34. Szymon Owczarek PKK’99/koszykówka 1.200 zł
35. Szymon Barys PKK’99/koszykówka 1.200 zł
36. Aleksander Placek PKK’99/koszykówka 1.200 zł
37. Bartosz Malarczyk PKK’99/koszykówka 1.200 zł
38. Artur Szczerkowki PKK’99/koszykówka 1.200 zł
39. Jakub Walocha Pabiks/piłka ręczna 1.000 zł
40. Bartosz Gościłowicz Pabiks/piłka ręczna 1.500 zł
41. Łukasz Pietrzykowski Pabiks/piłka ręczna 700 zł
42. Piotr Cieślik Pabiks/piłka ręczna 700 zł
43. Marcin Trojanowski Pabiks/piłka ręczna 1.200 zł
44. Tomasz Wężyk Pabiks/piłka ręczna 700 zł
45. Justyna Czajka Zjednoczeni/ szermierka 1.000 zł
46. Weronika Czajka Zjednoczeni/ szermierka 1.000 zł
47. Grzegorz Siess UKS Azymut/biegi na orientację 1.000 zł
48. Dawid Kalisiak UKS Azymut/biegi na orientację 1.000 zł
49. Jakub Kisielewicz UKS Azymut/biegi na orientacje 1.000 zł
50. Grzegorz Sokołowski Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 1.000 zł
51. Patryk Jagodziński Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500 zł
52. Aleksander Muszyński Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500 zł
53. Filip Mazurek Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500 zł
54. Adam Tyran Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500 zł
55. Zuzanna Śmiałkowska Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500 zł
Przyznane nagrody dla trenerów :
1. Sylwia Wlaźlak PTK Pabianice/koszykówka 1.500 zł
2. Mariola Szymańska PTK Pabianice/koszykówka 700 zł
3. Zbigniew Sowiński PTK Pabianice/koszykówka 700 zł
4. Marzena Głaszcz PTK Pabianice/koszykówka 700 zł
5. Przemysław Pawłowski Zjednoczeni/szermierka 1.500 zł
6. Krzysztof Dobros Fabrykanci Rugby Club 500 zł
7. Jerzy Woźniak UKS Azymut/biegi na orientację 1.500 zł
8. Wiesław Wincek PKK’99/koszykówka mężczyzn 1.500 zł
9. Adam Jurga PKK’99/koszykówka mężczyzn 700 zł
10. Marcin Zajkiewicz Pabiks/piłka ręczna 700 zł
11. Grzegorz Szyszka PTC/zapasy 1.500 zł
12. Przemysław Kłębowski PTC/zapasy 1.500 zł
13. Waldemar Sawosz PTC zapasy/sumo 1.600 zł
Komentarze do artykułu: 100.000 zł dla sportowców
Nasi internauci napisali 0 komentarzy