30 czerwca 1957 r. Jan Szuba przyjął święcenia z rąk łódzkiego biskupa Michała Klepacza. Dziś (18.06), w rocznicę tego wydarzenia, ks. Jan odprawił o godz. 11.00 uroczystą mszę w kościele św. Mateusza.

- Jubileusze są znakiem trwałości w postanowieniu, w wierze. Pokazują, że jest coś w życiu trwałego, pokazują, że da się dotrzymać obietnicy danej Bogu – mówił przed mszą ks. Henryk Eliasz, proboszcz parafii św. Mateusza.
Tej parafii, którą przez 22 lata kierował ks. Jan, zanim odszedł na emeryturę w 2011 roku.

- Czas na emeryturze to nie tylko czas wyciszenia – zapewniał ksiądz proboszcz. - Ksiądz Jan jest z nami w służbie.

Dziękując przekazał jubilatowi kopię obrazu Matki Boskiej Czułej.

- Niech Cię obdarza czułą opieką na dalsze lata – życzył ksiądz Eliasz.

Po mszy był czas na życzenia, kwiaty i prezenty od przedstawicieli samorządu lokalnego, środowiska kombatanckiego, parafian, dzieci.
 - Przepraszam parafian, którzy przybyli na mszę o 12.30, ale takie spóźnienie zdarza się raz na 60 lat – stwierdził ksiądz Eliasz przed godziną 13.00.

- Piękne dzięki wszystkim  - ks. Jan dziękował zebranym wyraźnie wzruszony.

Ksiądz Jan Szuba (rocznik 1932) pochodzi z Nowej Wsi Królewskiej w Wielkopolsce. Po ukończeniu Seminarium Duchownego w Łodzi był m.in. wikariuszem kilku łódzkich parafii oraz duszpasterzem akademickim w Łodzi i Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył też historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W połowie lat 80. został proboszczem parafii św. Krzyża w Brzezinach, a w 1989 proboszczem parafii św. Mateusza w Pabianicach. Stał się gospodarzem zabytkowego kościoła z XVI wieku, dla którego wiele zrobił: odnowił wnętrza, wyremontował organy, oświetlił na zewnątrz, uporządkował teren wokół świątyni, postawił ogrodzenie itp.

- To on postawił pierwszy pomnik św. Maksymilianowi w Polsce. Był współtwórcą pierwszej wyższej uczelni w Pabianicach – wyliczał ks. Eliasz.

W 2003 roku Rada Miejska nadała mu tytuł Honorowego Obywatela Pabianic. W 2013 r. prezydent Bronisław Komorowski nadał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej.