Najpierw harcerze tańczyli przed Urzędem Miejskim, a później przemaszerowali na skwer im. druha Zygmunta Lubońskiego. Tam otwarto „Harcerską Aleję Sław”. Odsłonięto pamiątkowe cegiełki poświęcone czterem zasłużonym harcerzom i instruktorom harcerskim działającym w Hufcu ZHP Pabianic. To:

Druh Waldemar Jagiełło – członek i wieloletni drużynowy „Czarnej Trójki”. Był w Szarych Szeregach i Armii Krajowej. Działał w czasie II wojny światowej. Do swoich ostatnich dni był czynnym instruktorem Hufca ZHP Pabianice. Zmarł w 25 grudnia 2010 r.

Ks. Stefan Trzaska – założyciel scoutingu w Pabianicach. Dzięki niemu powstał pierwszy zastęp męski.

Druh Jan Dąbrowski – miał ksywę „Tata” i dzięki temu jest rozpoznawalny. Był członkiem Szarych Szeregów i Armii Krajowej.

- Znałem go osobiście. Był dowcipny, wesoły i do końca czuł się młody duchem. Bardzo kochał młodzież i potrafił z nią rozmawiać – opowiada Ryszard Adamczyk, instruktor Hufca ZHP Pabianice.

Druh Zygmunt Kłys – drużynowy „Czarnej Trójki”, komendant Hufca Męskiego. Uczestnik II wojny światowej. Został aresztowany i rozstrzelany.

 Zasłużonych wybrała komisja: dh Katarzyna Golińska, dh Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, dh Kamila Pokora, dh Marcin Brzozowski, dh Jacek Adamiec, dh Zbigniew Jezierski. Po co taka aleja?

- Chcemy upamiętnić autorytety i wzory do naśladowania przez naszych harcerzy – wyjaśnia Katarzyna Golińska, instruktorka Hufca ZHP Pabianice.

Przy innych okazjach w Alei Sław znajdą się kolejne ważne postacie z historii pabianickiego ZHP.

Po odsłonięciu Alei Sław na Starym Rynku płonęło harcerskie ognisko. Gawędę o historii Hufca Pabianice przygotowali: Paweł Jakubek, Iga Pietryszka i Bartosz Józefiak.

W niedzielę o 11.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona msza w intencji harcerzy i instruktorów. Do niedzieli czynna będzie Kantyna Harcerska. Mieści się przy ul. Gdańskiej 7 w sali PTC, w miejscu, gdzie trenują zapaśnicy. Będzie można pośpiewać, pograć na gitarze i powspominać stare harcerskie dzieje.