To walka o mandat radnego, który stracił  Sławomir Szczesio. Ponowne wybory kosztują nas ponad. 30.000 zł. Upór byłego radnego i walka z wojewodą o mandat kosztowała miasto już około 25 tysięcy złotych. To kwota diet, jakie pobierał od lutego 2015 do września 2016 roku, kiedy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym zapadł ostateczny wyrok w sprawie wygaśnięcia jego mandatu. Prawnicy uznali, że nie musi zwracać pobranych pieniędzy, bo przestał być radnym 6 września 2016 r. Tego dnia uprawomocnił się wyrok. 
 
Biuro Rady Miejskiej wciąż spodziewa się faktury od kancelarii adwokackiej za wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego. Taką uchwałę podjęli radni miejscy, którzy chcieli, by TK orzekł zgodność z konstytucją (antykorupcyjnego) zapisu art. 24 f ust.1 ustawy o samorządzie gminnym.
 
Ile to kosztuje? Jak się dowiedziało Życie Pabianic, koszt wystąpienia do Trybunału to kwota co najmniej 4.000 zł, a do tego dochodzą koszty reprezentacji.
 
Teraz w Radzie Miejskiej jest 22 radnych i czekają nas wybory uzupełniające w okręgu nr 19.
 
– Będzie nas to kosztować około 8 tysięcy złotych – informuje Arkadiusz Bujacz, kierownik Biura Rady Miejskiej. – W tym są diety członków miejskiej i obwodowych komisji wyborczych, druk kart do głosowania, spisów wyborców, obwieszczeń prezydenta i tym podobnych dokumentów. 
 
Zarejestrowały się cztery komitety: Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Szczesio z pełnomocnikiem Mateuszem Szczesio; Komitet Wyborczy Wyborców Pabianice Są Nasze, pełnomocnik Włodzimierz Zdzisław Iwaszko; Komitet Wyborczy Wyborców Dariusza Cymermana, pełnomocnik Jacek Cezary Wróblewski oraz Komitet Wyborczy Wyborców Dariusza Jakóbka, pełnomocnik Krzysztof Karol Jabłoński.
 
Do 13 listopada zostaną powołane dwie (po 6 osób) Obwodowe Komisje Wyborcza nr 37 i 38, w których głosować będą mieszkańcy okręgu nr 19. Siedzibą komisji będzie Gimnazjum nr 3.
Komitety wyborcze mają do 25 października czas na przedstawienie list kandydatów na radnego. Każdy ma wskazać jedną osobę.
 
– Nie musi to być osoba, której nazwisko jest w nazwie komitetu – wyjaśnia kierownik Biura RM.
 
Potem czeka nas kampania wyborcza, której zakończenie ustalono na 2 grudnia tego roku. Głosowanie odbędzie się 4 grudnia w godz. 7.00-21.00.
 
– Wygrywa ten kandydat, który uzyska największą liczbę głosów – dodaje Bujacz. 
 
Okręg nr 19 obejmuje ulice: 20 Stycznia (od nr 1 do 33 - strona nieparzysta i od nr 2 do 28 - strona parzysta), Baczyńskiego, Boczną, Dobrą (od nr 9 do końca - strona nieparzysta), Kopernika (od nr 2 do nr 34 - strona parzysta), Narcyza Gryzla (od nr 1 do 19 - strona nieparzysta), Nawrockiego (od nr 9 do 11 - strona nieparzysta i od nr 22 do 24 - strona parzysta), Osiedlową, Piotra Skargi (od nr 39 do 81 - strona nieparzysta), Spacerową, Szpitalną (od nr 2 do 30 - strona parzysta), Wschodnią (od nr 40 do końca - strona parzysta i od nr 49 do końca - strona nieparzysta), Żytnią. 

Jako pierwszy we wtorek zarejestrował się 34-letni Dariusz Cymerman. Jest kawalerem. Od ponad 10 lat pracuje w Porcie Lotniczym Łódź.

- Całe życie mieszka w Pabianicach, ukończył I Liceum Ogólnokształcące, Politechnikę Łódzką - Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej w Łodzi (kierunek: sieci komputerowe i systemy teleinformatyczne), ukończył studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej - Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki w ramach Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej oraz w czerwcu tego roku zakończył studia podyplomowe na Akademii Marynarki Wojennej - wylicza Jacek Wróblewski.