Bus-pas z peronami w Pabianicach będzie taki, jak w Łodzi na ul. Narutowicza | foto: www.zg.gov.pl
Bus-pas z peronami w Pabianicach będzie taki, jak w Łodzi na ul. Narutowicza

Czeka nas totalna rewolucja!

Tylko u nas cała prawda o remoncie w centrum miasta za ponad 123 miliony złotych

utworzono: 2017-09-18 20:37:29
ostatnia modyfikacja: 2017-09-19 08:54:28
autor:

Przez prawie dwa lata będziemy omijać rozkopane centrum Pabianic. Rozpocznie się to na początku 2019 roku, a zakończy jesienią w 2020. To ta zła wiadomość. Dobrych wiadomości dla pabianiczan jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim pobudujemy wspólny pas autobusowo-tramwajowy w obu kierunkach od Sikorskiego do Zielonej Górki pośrodku jezdni. Będzie przeznaczony tylko dla tramwaju, autobusów, taksówek i pojazdów uprzywilejowanych typu karetka pogotowia, policja, straż pożarna.

- Pasażerowie będą wsiadać i przesiadać się na nowych peronach przystankowych – tłumaczy Andrzej Różański, inżynier miasta. – Na pasie autobusowo-tramwajowym będzie ich 8 par. Na każdym stanie wiata, a w niej monitoring, połączony światłowodem ze Strażą Miejską. O przyjeździe autobusu lub tramwaju poinformuje dynamiczny (elektroniczny) rozkład jazdy, uwzględniający oczywiście ewentualne spóźnienia.

Według planu chcemy budować wysepki przystankowe na środku jezdni. Dzięki temu pasażerowie nie będą wysiadać z tramwaju pod koła samochodów.

Tramwaje, autobusy miejskie, taksówki, pogotowie, straż pożarna pojadą środkiem Zamkowej i Warszawskiej. Zbudujemy dla nich bus-pasy. Co jeszcze? O tym wszystkim przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Pabianic.
Komentarze do artykułu: Czeka nas totalna rewolucja!

Nasi internauci napisali 2 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

teczyk
komentarz dodano: 2017-09-20 22:14:16
z IP: 31.183.160.*
Od kiedy to tramwaj nie jest eko ?
Z tym korkiem to przesada, nie będzie tak źle.
Teraz też Zamkową jeździ się gęsiego, a po remoncie powinno być lepiej, no chyba, że odpowiada ci ta koślawa kostka.

kuba
komentarz dodano: 2017-09-19 22:51:24
z IP: 195.3.152.*
Czyli nie eko. Bez sensu rozwiązanie na siłę, by był tramwaj. Będzie wieczny korek. Samochody utkną w centrum i te eko śmierdzące diesle bedą Wam truć bardziej atmosferę. Elektryczne autobusy i kilka zatoczek by załatwiło temat na zawsze. Ogrom możliwości zagospodarowania ciekawie przestrzeni centrum miasta dla Nas! leży i kwiczy. Czy ktoś tak na prawdę badał czy ludziom bardziej nie pasuje autobus? Czy ktoś zastanawiał się nad wieloma aspektami negatywnymi, o których nie chce mi się tu pisać? Trzeba być ślepym. Wszystko przepadnie z powodu upartości wielbicieli tramwaju. To tak samo jak taksiarze nie chcą zrozumieć, że uber wyprzedza epokę - gdyby tylko oni w nim byli.... Powodzenia.
ad

reklamaad

Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook


reklama