Tak podała Rzeczpospolita. Według informacji dziennika, Aflofarm ma w ofercie ponad 160 preparatów wytwarzanych w trzech zakładach. Najbardziej znane to: ruthinacea, nagradzany nosaller czy reklamowany w telewizji przez żonę Adama Małysza uspokajający valerin mite.

Pabianicka firma znalazła się na w grupie 2.000 najlepszych polskich firm. Kapituła kierowała się wynikami ostatnich 4 lat i przyznała firmie z Pabianic tytuł Dobra Firma.

Aflofarm powstał w 1989 r. w Pabianicach jako firma rodzinna i taką pozostaje. Niemal wszystkie jej akcje posiada małżeństwo Grażyny i Andrzeja Furmanów, a mniejszościowymi akcjonariuszami są aptekarze.
Jest ciekawym przypadkiem w branży: zaczynała od doradztwa finansowego dla firm farmaceutycznych, a potem hurtowego handlu lekami (jeszcze pod nazwą Aflopa), aby stopniowo przerzucić się na ich samodzielną produkcję. Początkowo w 1993 r. były to proste preparaty galenowe, ale stopniowo przedsiębiorstwo zaczęło też wytwarzać leki złożone. W ciągu pięciu lat dorobiło się blisko 100 preparatów. Właściciele zdecydowali więc o sprzedaży hurtowego biznesu, który w międzyczasie znacznie się rozrósł i dalszych inwestycjach w produkcję. W ten sposób powstały dwie spółki: Aflofarm Farmacja Polska i Aflofarm Fabryka Leków. Oprócz małżeństwa Furmanów udziałowcami tej drugiej spółki są ich synowie, Jacek i Wojciech.
Firma działa na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i specjalizuje się w produkcji form płynnych, tj. syropów, zawiesin, kropli, spirytusów i in. Wytwarza też formy suche: kapsułki żelatynowe twarde, tabletki, drażetki, proszki, proszki musujące oraz maści i kremy. Aflofarm jest dziś piątym w Polsce producentem leków pod względem ilościowym i ósmym wartościowo. Jest też drugim największym reklamodawcą wśród krajowych firm farmaceutycznych.
Rok temu firma wygrała proces w sprawie nieuczciwej konkurencji z dwiema spółkami z Wrocławia: Hasco Lek SA i Hasco Lek Dystrybucja, które wprowadziły na rynek produkty naśladujące składem jej farmaceutyki.

Właścicieli zaliczanych do grona najbogatszych osób w polskiej farmacji interesują nie tylko inwestycje w leki. Pod koniec 2005 r. Aflofarm przymierzał się do przejęcia klubu piłkarskiego Górnik Zabrze, jednak wycofał się z tych zamiarów. Z kolei w ubiegłym roku kupił marki spółki Krynica-Zdrój, wśród nich kultowe w latach 90. Frugo. Zapowiadał powrót tego napoju produkowanego według pierwotnej farmaceutycznej receptury (firma Alima Gerber, która stworzyła Frugo, to spółka globalnego koncernu farmaceutycznego Novartis) i jego własną ekskluzywną dystrybucję w wybranych firmach.
Ostatecznie jednak Jacek Furman zmienił zdanie i szykuje teraz na sprzedaż markę, której wartość szacuje na co najmniej 5 mln zł.