Kto dostanie dopłatę?

Wpłynęło 195 wniosków o wymianę pieców węglowych na ekologiczne. Ile pieniędzy dostaną Pabianice?

utworzono: 2017-03-16 10:39:32
ostatnia modyfikacja: 2017-03-16 12:54:56
autor:

Wpłynęło 195 deklaracji na dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

- Wczoraj (15 marca) minął termin przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. - Najpopularniejsza była zmiana ogrzewania na gazowe albo na kotły centralnego ogrzewania, które spełniają normy ekologiczne i wymogi piątej klasy emisji.

Miasto złoży zbiorczy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kwotę 4,4 mln zł, z czego 1,7 mln zł to możliwa dotacja (przy założeniu maksymalnego dofinansowania). Ile pieniędzy z programu dostaną Pabianice, będzie wiadomo najwcześniej w czerwcu.

Z programu ograniczania niskiej emisji ogłoszonego przez WFOŚ mogły skorzystać mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości na terenie miasta (z wykluczeniem lokali w budynkach komunalnych). Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 40 proc. poniesionych kosztów zmiany ogrzewania. Warunkiem rozliczenia dofinansowania będą faktury VAT lub rachunki wystawione po dacie zawarcia umowy o dofinansowanie.
Komentarze do artykułu: Kto dostanie dopłatę?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook


ad