MOK od nowego sezonu kulturalnego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w różnorodnych tematycznie zajęciach prowadzonych przez instruktorów. Jak co roku, do wyboru jest kilka sekcji artystycznych, w których można rozwijać swoje umiejętności taneczne, wokalne, aktorskie, plastyczne, muzyczne oraz fotograficzne. Jest też nauka gry na gitarze oraz warsztaty z klasycznego tańca, czyli baletu, a dla najmłodszych dzieci – zajęcia ze sztuką poprzez zabawę.

Do zespołu prowadzących dołączyła nowa twarz. Sebastian Krupa, tancerz i choreograf będzie dawał w MOK-u lekcje tańca. Krupa większość życia poświęcił swojej największej pasji. Należy do energicznych osób, zawsze uśmiechnięty a praca z dziećmi i młodzieżą daje mu niesamowitą radość.

Jest założycielem i instruktorem grupy "S’crew", laureata głównej nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Łódź w 2008 i 2009 roku oraz wielu innych turniejów i spotkań tanecznych. Współpracuje i współpracował z wieloma czołowymi zespołami tanecznymi z Polski i z zagranicy oraz artystami różnego formatu. Brał udział w wielu eventach m.in.: Reebok, Top Secret, Volvo, Plus GSM, Canon Victory, Desperados, Big Stone, Polanik.

To wykładowca wielu warsztatów i spotkań tanecznych w całym kraju, mający za sobą występy w widowiskach muzycznych, spektaklach teatralnych oraz cyrkowych. Główny choreograf widowiska tanecznego "ChoPIN", które miało swoją premierę we wrześniu 2010 (Stargard Szczeciński). Swoje umiejętności zdobywał pod okiem choreografów ze Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Hiszpanii oraz Polski.

W sekcji tanecznej zajęcia dla młodszych dzieci prowadzi Joanna Urbaniak-Woźniak. Zajęcia prowadzone są w kilku zespołach tanecznych w zależności od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

Więcej o innych zajęciach:

Sekcja wokalna (Marek Binkowski) 

Zajęcia wokalne prowadzone są w systemie indywidualnym, choć praca odbywa się także w zespołach - w zależności od potrzeb do przygotowywanych występów. Uczestnicy ćwiczą dykcję i emisję głosu. Teksty i piosenki dobierane są indywidualnie do warunków i możliwości wykonawców. Swoje umiejętności dzieci i młodzież mają możliwość zaprezentowania na scenie oraz np. w konkursach i przeglądach wokalnych.

Sekcja teatralna (Marek Binkowski)

Koło teatralne „Siła Twórczości” – zajęcia dla dzieci i młodzieży obejmują pracę nad rolą i realizację spektakli.

Sekcja plastyczna (Sławomir Łuczyński)

Instruktor prowadzi dwie grupy zajęć: z dziećmi i młodzieżą w wieku od 6 do 18 lat oraz z osobami dorosłymi. Uczestnicy zajęć poznają różne techniki plastyczne i rysunkowe oraz zgłębiają tajniki malarstwa.

Sekcja fotograficzna (Krzysztof Dumka)

Zajęcia fotograficzne skierowane są do wszystkich miłośników tego rodzaju sztuki. Udział w nich pozwala poznać oprogramowanie do obróbki fotografii oraz jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu, sprzętu fotograficznego - w tym filtrów i lamp fotograficznych. Oprócz podstawowej wiedzy dotyczącej fotografii cyfrowej można poznać czar fotografii analogowej.

Sekcja baletu (Aleksandra Król )

Zajęcia w młodszej grupie zawierają dużo elementów zabawy, dzięki czemu mali uczestnicy, głównie dziewczynki, rozkochują się w tańcu, a uczestnictwo w ćwiczeniach staje się wielką przyjemnością. Starsza grupa poznaje szereg figur baletowych i rozwija swoje umiejętności, dzięki czemu może pochwalić się ciekawymi kombinacjami kroków.

Sekcja muzyczna- nauka gry na gitarze (Grzegorz Małolepszy i Andrzej Krajewski)

Grzegorz Małolepszy prowadzi naukę gry na gitarze w trzech grupach wiekowych: od 5 do 9 lat, od 9 do 14 lat oraz powyżej 15. roku życia. Dwie pierwsze adresowane są do tych, którzy dopiero chcą poznać tajniki gry na tym instrumencie. Trzecią grupę stanowią osoby, które w zajęciach uczestniczą już od kilku lat.

Instruktor prowadzi też od czerwca 2013 roku zajęcia nauki gry na gitarze dla osób po 40. roku życia. Oferta skierowana jest nie tylko do początkujących, lecz także do tych, którzy już wcześniej opanowali kilka akordów, czyli tzw. popularne chwyty. Podczas zajęć aranżują utwory na skład akustyczny gitary. 

Andrzej Krajewski kieruje sekcją nauki gry na gitarze z elementami umuzykalniającymi, która adresowana jest do osób w wieku od 11 do 50 lat. Zajęcia odbywają się w systemie indywidualnym, co sprawia, że kontakt nauczyciel - uczeń wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

Sekcja muzyczna - opieka nad zespołami (Grzegorz Małolepszy i Sylwester Jagudzki)

Muzyk, gitarzysta Grzegorz Małolepszy opiekuje się kilkoma zespołami, co więcej, w niektórych sam gra. Są to: kapela podwórkowa „Dobrzanie”, „Blue Star”, „Acustic Blue Star”, „Blind Rusty BOX”, „Death By Lemonade”, „Bullet Train”, „Kasia Band” oraz „Niebieskie Cykady”.

Sylwester Jagudzki to z kolei opiekun zespołu ”Dotcom”. Granie członkom zespołu daje możliwość rozwijania muzycznych zainteresowań, jak również obycia się ze sceną oraz urządzeniami nagłaśniającymi.

Sekcja muzyczna (Mirosław Piotrowski)

Instruktor, aranżer muzyczny oraz kierownik artystyczny Mirosław Piotrowski prowadzi zespoły senioralne: Męski Chór im. T. Kościuszki, Żeński Zespół Wokalny „Tęcza” oraz Kabaret „Retro”, które swoją działalność w MOK-u rozpoczęły w latach 1993-1995. Koncertując wspólnie na terenie miasta i powiatu pabianickiego, przyjmują nazwę chóru „Akord”. Ich praca to przygotowywanie tematycznych, słowno-muzycznych widowisk oraz koncertów stricte muzycznych.