Nasz szpital w sieci

PCM znalazło się w sieci szpitali, co oznacza, że będziemy się leczyć w nim za darmo

utworzono: 2017-06-28 10:35:48
ostatnia modyfikacja: 2017-06-28 11:07:35
autor:

Pabianickie Centrum Medyczne znalazło się w sieci szpitali, co oznacza, że chorzy będą dalej leczyć się w nim za darmo. Nowy system finansowania zacznie obowiązywać od października. W sieci zabraknie ponad dwudziestu placówek z regionu, które miały umowę z NFZ. Te, które nie weszły do sieci, o pieniądze publiczne na finansowanie leczenia będą walczyć w konkursach, które NFZ ogłosi w lipcu.

PCM jest wśród 36 placówek, które stworzą sieć szpitali w regionie łódzkim. One mają zapewnione finansowanie leczenia przez cztery lata. 

Co oznacza sieć szpitali dla pacjentów? Wyjaśnia Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia:

– Pacjenci nie powinni się obawiać tego nowego rozwiązania. Będą leczyć się tam gdzie dotąd, ale to leczenie będzie lepiej skoordynowane. Szpitale zorganizują kompleksową opiekę nad pacjentami, zadbają o diagnostykę przed przyjęciem na oddział szpitalny, opiekę lekarzy w poradniach przyszpitalnych i jeśli trzeba - rehabilitację. Szpital, który znalazł się w sieci, będzie odpowiedzialny za pacjentata także po wypisie z hospitalizacji. Natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy naprawdę będzie pomagał najciężej chorym, bo pacjenci z kleszczem czy gorączką trafią nie tam, a do poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, która będzie działać przy wszystkich szpitalach o znaczeniu powiatowym.

 

 
Komentarze do artykułu: Nasz szpital w sieci

Nasi internauci napisali 10 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

Ego
komentarz dodano: 2017-07-05 22:06:27
z IP: 31.182.229.*
@T-45
Mój zachwyt, moja sprawa. Czytałeś ? Na kongresie. A Ty byłeś na jakimś. Ja ostatnio tak...
Twoje skojarzenia, Twoja sprawa !
Tomek45
komentarz dodano: 2017-07-05 21:58:09
z IP: 83.29.211.*
@Ego,
Ja tylko się żartobliwie odniosłem do twego zachwytu nad medyczną wiedzą B-Y opartą na informacji, że była na jakimś zjeździe.
Mnie BabaYaga kojarzy się z lat dzieciństwa raczej ze znachorstwem, niż z medycyną.
Ego
komentarz dodano: 2017-07-04 22:11:55
z IP: 31.182.229.*
@T-45
Ja, B-Y nie znam, ale Ty chyba tak, skoro wystawiłeś " taką " laurkę.
I znów mataczysz. Chce, to kleci. Prawo Forum. I czasami dysponuje określoną wiedzą na dany temat, w przeciwieństwie, do Ciebie.
Nie bój nic, żadne tutaj wpisy kogokolwiek na pewno nie są w stanie upowszechnić nienawiści do Twego umiłowanego Kaczora, jak i Twoja pisowska wazelina wznieść Go na wyższy piedestał !
Przyjdzie czas i na konia.
A o porządku i gospodarowaniu jeśli chodzi o medycynę i nie tylko, to w tym kraju, deliberujemy jako Polacy już od 1945 r. z coraz to bardziej marnym skutkiem.
Tomek45
komentarz dodano: 2017-07-04 21:52:56
z IP: 83.29.18.*
@Ego,
Ta "wiedza" B-Y nie pochodzi od niej, tylko z bogatych "źródeł" od dawien dawna nieprzychylnych prawicy. Ot - cała o niej prawda. Jako wolontariuszka kleci mozolnie te swoje przydługie wypracowania w złudnej nadziei, że jej nienawiść do Kaczora się upowszechni. Ma chyba jakieś osobiste porachunki, bo jej pracowitość jest zaiste godna podziwu.
Ad rem - konia z rzędem temu rządowi, który uporządkuje służbę zdrowia. Uważam bowiem, że nie dodatkowe pieniądze, a właśnie porządek i oszczędne gospodarowanie istniejącymi środkami mogło by przynieść zadziwiające efekty.
Ego
komentarz dodano: 2017-07-04 08:11:59
z IP: 31.182.229.*
Rząd, co trochę coś tam przekłada. Ostatnio olał czasowo ustawę o abonamencie, bo boi się o wybory, ale ustawicznie pracuje nad seniorami, aby ich przekupić.
Ale taki rząd będzie - PiS !
@T-45
Z odstępstwami od norm - masz rację, ale to jest ogólna społeczna racja a nie rządzących.
No i na koniec : swoje rady, co do oceny uczestników Forum, zostaw dla siebie. Ja B-Y doceniam za prezentowaną wiedzę, a u Ciebie tylko puste slogany.
Tomek45
komentarz dodano: 2017-07-03 22:01:20
z IP: 83.29.3.*
O ile dobrze słyszałem, rząd przełożył likwidację NFZ, więc jak zwykle - BabaYaga prowadzi celową dezinformację. Nie było dotąd żadnego rządu (każdy nie chce podpaść pacjentom/wyborcom), który by zaczął od zapowiadanych przez wszystkich wycen usług zdrowotnych oraz od likwidacji marnotrawstwa środków. Nie ma też odważnych, aby alkoholicy czy narkomani płacili sami za skutki swej głupoty. Podobnie piraci, sprawcy wypadków drogowych
P.S.
Ego, przeceniasz BabęYagę. To na pewno nie medyczka, tylko zaledwie znachorka :D
Ego
komentarz dodano: 2017-07-02 15:11:38
z IP: 31.182.229.*
@BabaYaga
Witaj !
Nie do tej szuflady mnie zapakowałaś. Na razie jestem pass i czekam na wyniki. Tak, jak każdy z nas, nie mam wyboru. Jest ustawa. Jakie skutki, zobaczymy ?
Postawiłaś mnie przed ścianą swoim wpisem. U Ciebie to wiedza zawodowa - pełen szacun - a ja musiałabym się bez powodu sprężać w temacie.
Kiedyś nie było NFZ. A jak powstali, też sporo sprzeniewierzyli.
Prywaty ubędzie, to fakt. Pacjentów przybędzie, też fakt. Dobrze, że Broszka zastopowała ( póki co ) Hrabiego z ustawą o płatnościach w medycynie. I nawet Naczelnik pogroził na kongresie. Możemy oddychać... Inna sprawa, że szpitale generalnie są pożeraczami mamony anie producentami budżetu. A prawda bolesna jest taka, że w kapitalizmie nie ma nic za darmo. Przyjdzie czas na haracz każdego pacjenta dla medycyny - to tylko kwestia czasu. Może po wygranych wyborach przez PiS ?
Pozdrawiam i więcej optymizmu.
Osikaj ten PiS, poczujesz się lepiej.
BabaYaga
komentarz dodano: 2017-07-02 08:44:37
z IP: 159.205.142.*
Muszę jeszcze dodać kilka przykładów w jakim celi dobra zmiana chce zlikwidować NFZ i wyeliminować prywatne szpitale z rynku - kasę można robić tylko w publicznych jednostkach bo prywatny zarządza na swoim, a publiczne są łatwe do manipulowania np: - Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie w ciągu roku zadłużył się trzykrotnie. - W 2015 roku zadłużenie szpitala wynosiło 11 mln zł, a po przyjściu dobrej zmiany tylko w 2016 - zadłużenie szpitala wzrosło do 44 mln zł. Podobnie długi szpitali w województwie śląskim jeszcze nigdy nie były tak wysokie - po pierwszym kwartale wynoszą ponad 1,1 mld zł!! Zapewniam, że podczas pierwszych krótkich rządów PiS - długi szpitali zarządzanych przez dyrektorów z PiS rosły w równie szaleńczym tempie - przykład szpitala w Tarnobrzegu gdzie nowy pisowski dyrektor zadłużał szpital na sumę prawie milion miesięcznie - a poprzednik na szpitalu zarabiał!! Wojewoda odwołał dyrektora z PiS - a PiS odwołał wojewodę, który też był z PiS. Likwidacja NFZ i leczenie każdego to całkowity brak kontroli nad tymi ogromnymi pieniędzmi - a ciemny lud wszystko kupi.
BabaYaga
komentarz dodano: 2017-07-02 08:31:56
z IP: 159.205.142.*
@Ego - tez niestety mam obawy i widzę czarno po środku - Ty jesteś optymistą. Niestety Polak musi leczyć się sam. Dobra zmiana już pokazała troskę o kardiologię, geriatrię - a na kongresie urologów dowiedziałam się od profesorów klinik urologicznych, którzy mówili otwartym tekstem z wystosowaniem w tej sprawie listem do Rządu, że niestety i tutaj położyli łapę na naszym zdrowiu zmieniając procedury leczenia urologicznego - a co za tym idzie skazując chorych na śmierć. Zmiana leków na inne dała natychmiastowy rozsiew raka do kości i odebranie szansy setkom chorych. Wycofanie się z zakupu robotów Da Vinci - odebrało szansę kolejnym chorym na życie. Sieć szpitali to likwidacja prywatnych placówek, a likwidacja NFZ to dobranie się do kasy w taki sposób, że nikt tego nie zauważy. Szpital można zadłużyć błyskawicznie na miliony a my to pokryjemy. Leczenie każdego bez względu na to czy płaci składki czy nie to takie zagmatwanie wydatków, że kasa będzie płynęła do odpowiednich kieszeni bez kontroli. Teraz z okropnym bólem czeka się do ortopedy 4 miesiące i nagle gdy zlikwidują NFZ będą leczyć bez kolejek??? Jedno jest pewne z powodu sieci szpitali wiele prywatnych jednostek nie dostanie się do sieci i przestanie leczyć - a te szpitale miały lepsze wyposażenie bo inwestowały w rozwój placówki, a nie w pranie kasy i kombinowanie co by tu zachachmęcić. Publiczne szpitale to SKOK i, ale w innym wydaniu i o to chodzi.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-28 11:10:21
z IP: 31.182.229.*
Najważniejsze dla nas ( pacjentów ), że PCM się załapał.
Optymiści : hura ! Zanim to sie sprawdzi w praktyce.
Pesymiści : ( nawet eksperci ), że to nastepny szajs na udrekę pacjentom !
Czas pokaże, kto miał rację. Chyba wyjdzie nabiał po środku...
Wszystkim najlepszego zdrowia !
ad

Nasze najnowsze video

Biegówki w centrum Polski - Zawody w narciarstwie biegowym 2018
adfacebook